V úterý 28. února pořádáme na Masarykově náměstí Masopust

17.02.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

V úterý 28. února vypukne na Masarykově náměstí masopustní veselí s jarmarkem, hudebními vystoupeními, nejrůznějšími taškařicemi, tradičními maskami i průvodem provázeným hudebníky. Akci pořádá Ostravské muzeum a městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Masopust bude mít tentokrát podobu barokních radovánek.

 „K tradicím, které ze současného uspěchaného městského života zmizely, patří i masopust. Proto mě těší, že se Ostravskému muzeu podařilo přímo v centru Ostravy tuto tradici obnovit,“ zve na oblíbenou akci starostka Petra Bernfeldová.

Už od 10 hodin si mohou na pravém masopustním jarmarku zájemci zakoupit zabijačkové dobroty, koláče, koblížky nebo med a sledovat přitom vystoupení folklorního souboru Hlubinka nebo si poslechnout gajdošskou muziku Bukoň. Odpoledne zpestří kejklíři a komedianti ze Společnosti herců a šermířů Keltík Ostrava a součástí hlavního programu, jenž organizuje Ostravské muzeum, bude i Sbor dobrovolných hasičů Pustkovec, Muzikanti z Polanky, Bílé divadlo Ostrava, Divadlo Devítka, Rytmy – hudební skupina Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, Daniel Hrabovský, Dětský folklorní soubor Hlubinka, Dětský soubor Heleny Salichové, Malá Ondřejnica a další.

Hlavní program s názvem Masopustní radovánky doby barokní začne na pódiu Masarykova náměstí v 15 hodin. Jeho součástí bude již tradiční slavnostní předání masopustního práva účastníkům z rukou starostky obvodu Petry Bernfeldové. Začátek maškarního průvodu ulicemi centra Moravské Ostravy, do kterého se může zapojit kdokoliv z řad veřejnosti, je stanoven na 16.15 hodin z Masarykova náměstí. Po jeho skončení bude přibližně od 17.15 hodin pokračovat program na jevišti, který bude zakončen tradičními masopustními scénkami – dřívějšími magickými obřady – symbolickým zabíjením kozla a pochováváním basy. Basu pak přítomní společně vyprovodí v průvodu se svíčkami kolem náměstí.
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem