V sobotu odhalíme sochu - lavičku Leoše Janáčka

21.12.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz připravil pro občany Ostravy a její návštěvníky speciální vánoční dárek. V sobotu 23. prosince v 18 hodin odhalíme na Jiráskově náměstí, společně s autorem díla, bronzovou sochu – lavičku Leoše Janáčka. 

Leoš Janáček, jeden z nejúspěšnějších hudebních skladatelů a rodák našeho kraje, v Ostravě v roce 1928 zemřel. V příštím roce si připomeneme 90. let od jeho úmrtí v Městské nemocnici v Ostravě - Fifejdách. „Je to jeden z dalších našich kroků k oživení veřejného prostoru města, kdy jsme iniciovali i další realizace soch, a to Karla Kryla a Věry Špinarové.

K vytvoření sochy jsme oslovili Davida Moješčíka, známého svými hyperrealistickými plastikami, ať již Levitace na svinovském nádraží nebo Památníku Operace Anthropoid v Praze, v místě atentátu na Heydricha. 

Socha, která bude umístěna na Jiráskově náměstí, zachycuje Leoše Janáčka v životní velikosti s Liškou Bystrouškou v náruči.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem