V listopadu začnou ozdravné pobyty dětí mateřských škol

07.11.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Na ozdravné pobyty prostřednictvím projektu „Ozdravné pobyty předškolních dětí městského obvodu MOaP IV.“ vyrazí do lázní Luhačovice děti ze všech našich mateřských škol v celkově šesti 14 denních turnusech, a to od 23. 11. 2017 až do 4. 3. 2018.

 

„Cílem ozdravných pobytů je zlepšení zdravotního stavu dětí prostřednictvím pobytu v oblasti s kvalitním ovzduším a absolvováním ozdravných procedur na regeneraci a prevenci onemocnění dýchacích cest. Součástí pobytů bude i bohatý animační program,“ uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Do Luhačovic pojede celkem 283 dětí s doprovodem 265 dospělých osob, především z řad rodičů a prarodičů. V rámci pobytu mají děti a jejich dospělý doprovod hrazenu dopravu autobusem, ubytování a celodenní stravování a děti i lázeňské ozdravné procedury.

Pobyty, jejichž celkové náklady jsou téměř 4,2 mil. Kč korun, budou částečně hrazeny z dotačního programu Příspěvky na ozdravné pobyty ŽPZ/04/2016 Moravskoslezského kraje částkou 600 tisíc korun a z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší statutárního města Ostravy částkou 3 109 tisíc korun. Zbývající částku v hodnotě zhruba 490 tisíc korun hradí ze svého rozpočtu městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

Projekt je podpořen Moravskoslezským krajem a Fondem pro děti ohrožené znečištěním ovzduší statutárního města Ostravy.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem