Účelové slovíčkaření, arogance moci a politikaření nynější starostky městského obvodu MOaP Ožanové

02.03.2021 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Účelové slovíčkaření, arogance moci a politikaření nynější starostky Ožanové. Tak lze popsat pondělní jednání zastupitelstva MOaP. Na pondělním jednání Zastupitelstva městského obvodu MOaP byla na návrh nynější starostky Ožanové odvolána předsedkyně kontrolního výboru Petra Bernfeldová. 

Jako předsedkyně zde zastupovala nejsilnější stranu z voleb v roce 2018. Byla tehdy zvolena všemi hlasy zastupitelů. Bez jakéhokoli předchozího sdělení navrhla starostka Ožanová odvolání předsedkyně KV při projednávání materiálu Zpráva o činnosti KV za rok 2020.

Nynější starostka Ožanová shledala pochybení kontrolního výboru, a to v tom, že postupoval protiprávně, a že předložená zpráva obsahuje osobní názory předsedkyně. Protiprávním jednáním označila projednání a kontrolu materiálů týkajících se přenesené působnosti, o které však nikdo z členů kontrolního výboru nežádal a žádnou kontrolu neprováděl. Nicméně i kdyby ano, měl být kontrolní výbor informován o tom, že na to nemá právní nárok.

Oba uvedené argumenty považujeme za nerelevantní a odvolání bereme jako účelové. Proč starostka začala řešit rok starou věc, na kterou ani neupozornili a v rámci jednání výboru odsouhlasili 3 členové kontrolního výboru, kteří jsou v koalici?

Celý záznam jednání zastupitelstva zveřejníme, jakmile bude dostupný ne webu městského obvodu MOaP

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem