Rozhodnutí o přidělení grantů pro kulturu bylo odloženo.

22.05.2020 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Stalo se tak poté, co v opozici i mezi žadateli a potenciálními příjemci začala prosakovat nevole s opět značně upravenými návrhy předloženými kulturní komisí. Starostka Ožanová a místostarostka Pataky upravily návrhy kulturní komise podle vlastního uvážení a 6. 4. 2020 jejich upravené návrhy rada jednohlasně schválila.

Odložené rozhodnutí bylo odůvodněno tím, že je nutné nové posouzení navrhovaných finančních prostředků v souvislosti se škodami, které v kulturních institucích napáchal COVID-19. Tělovýchovných, volnočasových a sociálních institucí, které mohly žádat o neinvestiční dotaci, se pandemie v takovém rozsahu jednoznačně podle starostky nedotkla, protože o jejich revizi rada městského obvodu neuvažovala a návrhy příslušných komisí byly schváleny.

Opravdu COVID-19 nebo vox populi? Je to vcelku jedno, každopádně je důležité, aby se peníze z dotací SMO a MOaP dostaly k těm, kteří je potřebují a hlavně účelně využijí k rozvoji obyvatel obvodu i města.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem