Rekonstrukce domu na Ostrčilově ulici

20.07.2020 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Svým způsobem architektonický skvost, který však možná díky poměřovaní si "chlapské" moci v průběhu výstavby, nebyl od počátku nikdy plně funkční. Byty ve vyšších patrech nikdy nesplnily protipožární bezpečnostní kritéria a nemohly být užívány.

 

 Rozhodování, co s ostravským mrakodrapem, jsou na pořadu dne téměř v pravidelných intervalech. Když jsme byli ve vedení městského obvodu snažili jsme se dům, alespoň z části (částečná demolice a rekonstrukce) zachránit. Ale při porovnání finanční stránky, jsme dospěli k názoru, že pro obvod, i město bude lepší demolice a pozemek využít pro zajímavého investora. Bohužel nebyla na tomto nikdy politická shoda a vůle z města o tomto takto rozhodnout.

A tak se opět kruh otevírá, město vynaloží nemalé peníze na studii a návrhy řešení a výsledek??? Nechme se překvapit.... Třeba to dopadne jako v Chomutově. Podivné okolnosti, co s nevyužitou budovou, rekonstrukce se blíží ke konci a obyvatelé se bojí, kdo bude nájemníkem tohoto domu v tomto stejně problémovém regionu jako Ostrava.

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem