Radní schválili zadání zpracování sochy Věry Špinarové

26.01.2018 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Po úspěšném umístění sochy Leoše Janáčka na Jiráskově náměstí vznikne ještě letos další socha, tentokrát Věry Špinarové. 

Radní obvodu dnes zadali zpracování uměleckého ztvárnění její sochy v životní velikosti, která bude na podzim umístěna v Husově sadu. „Pro další rozpracování díla byl nutný souhlas pozůstalých, ten se nám podařilo zajistit. Socha, která má být vyjádřením úcty k této významné ostravské osobnosti, bude z patinovaného bronzu na žulovém podstavci ve tvaru gramofonové desky. Sochu vytvoří opět sochař David Moješčík,“ uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Socha bude z patinovaného bronzu na žulovém podstavci ve tvaru gramofonové desky. Dílo vytvoří sochař David Moješčík. V předvečer Štědrého dne byla na Jiráskově náměstí v centru Ostravy odhalena i jeho bronzová socha ztvárňující hudebního skladatele Leoše Janáčka s liškou Bystrouškou v náručí. Moješčík už také v Ostravě vytvořil například sochu Levitace, je též spoluautorem pomníku Operaci Anthropoid v Praze. Aktuálně pracuje rovněž na soše Karla Kryla, která by měla být u budovy Českého rozhlasu Ostrava.

 

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem