Příští týden zahájíme rekonstrukci náměstí Dr. E. Beneše

30.03.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

V pondělí 3. dubna bude zahájena rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše. Náměstí bude mít po rekonstrukci povrch z deskové žulové dlažby ve třech odstínech.

Na náměstí nainstalujeme nový mobiliář, doplníme umělecké dílo a celou zelenou plochu ohraničíme nízkým ozdobným plůtkem. V klidové zóně náměstí umístíme pítko. Rovněž opravíme stávající hodiny, nově je natřeme a seřídíme. V zelené ploše jsou nyní umístěny nevzhledné připojovací pojistkové a elektroměrné skříně, které odstraníme. Nové napájení odběrných míst, k nimž patří kašna, hodiny a inteligentní zastávky, bude provedeno z radniční budovy.

„Náměstí je jedním z prvních míst, která příchozí při své cestě do centra Ostravy spatří. Kromě toho jde o prostranství rozprostírající se přímo před radnicí našeho obvodu. To jsou dva nejpodstatnější důvody k tomu, abychom se tomuto místu snažili dát co nejvíce reprezentativní ráz,“ uvádí místostarosta Dalibor Mouka.

Náklady na stavbu budou činit zhruba 2,6 mil. Kč. „Staveniště bude zajištěno proti vstupu nepovolaným osobám. Provoz radnice nebude stavbou omezen a vstup do budovy bude zajištěn přes schodiště z ulice Zámecké. Předpokládané ukončení rekonstrukce náměstí je stanoveno na 12. května,“ doplňuje místostarosta Dalibor Mouka s tím, že společně se zmíněnou stavbou bude dokončena i rekonstrukce kašny.
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem