Příští týden pořádáme velikonoční jarmark

21.03.2018 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Chcete si užít Velikonoce a seznámit se s jejich tradicemi? Pak se o pašijovém týdnu vypravte na Masarykovo náměstí, kde se bude od 26. do 30. března od 10 do 19 hodin konat velikonoční jarmark se vším, co k němu náleží: se stánky plnými dobrot, s tradičními řemesly, folklorními muzikami, živými zvířátky a kolotoči a také s novinkami, které jste zatím v centru města neviděli. A každý den je od 15.30 do 18.30 hodin připraven skvělý program.

 

„Tímto jarmarkem pokračuje v podstatě nepřetržitý řetězec akcí, které do centra přivedly ze širokého okolí návštěvníky všech generací i nejrůznějších zájmů. Obrovský ohlas měly Ostravské Vánoce 2017, které i díky podpoře ze strany města doslova rozzářily srdce Ostravy, ještě v lednu na zdejším oblíbeném kluzišti řádily stovky dětí i dospělých, následně sem vstoupila olympiáda, která se o náměstí podělila s masopustními maskami a programem připomínajícím stoleté výročí vzniku republiky. A než jsme se nadáli, jsou za dveřmi Velikonoce… Srdečně zvu všechny, aby si společně s námi připomněli příchod jara i tradice, jež mají punc výjimečnosti a kouzlo dávných dob,“ říká starostka Petra Bernfeldová.

Masarykovo náměstí, v jehož středu bude stát bříza ozdobená kraslicemi, se tentokrát promění ve vesnický dvorek se spoustou zvířátek v ohradách i s dřevořezbami, které zde o velikonočním jarmarku vznikaly v předchozích letech. Každodenně budou už od desáté hodiny otevřeny více než čtyři desítky stánků a nabídka bude opravdu přepestrá. Bohatý sortiment sýrů a domácích specialit doplní například halušky se zelím a jiné dobroty, nouze nebude ani o nejrůznější horké nápoje nebo i zelené pivo. Těšit se můžete i na řezbáře, košíkáře, uměleckého kováře a jiné umělecké řemeslníky. K dostání na stáncích budou tradiční výrobky – karabáče, kraslice, patchwork, svíčky, výrobky z kůže, šperky, ruční mýdla, květiny, kameny a mnoho dalšího.

 

Program vždy od 15.30 – 18.30
Pondělí 26.3. – Velikonoční tradice, Pop Academy, cimbálová muzika Grunt
Úterý 27.3. – Zvyky velikonočních svátků, folklorní soubor Veselky, lidový soubor Iršava
Středa 28.3. – Soutěže, dětský folklorní soubor Hlubinka, cimbálová muzika Radegast
Čtvrtek 29.3. – Gajdošská muzika Bukoň, ukázky práce pastevních psů, tradice Velikonoc
Pátek 30.3. – Ukázky práce stříhání ovcí, pouliční muzikanti

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem