Při jarním úklidu využijeme zcela nový zametací stroj

22.03.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz již v polovině března zahájil jarní úklid. „Oficiální termín pro jarní čištění je vždy od prvního dubna do posledního května. Tentokrát jsme mohli díky dobrým klimatickým podmínkám začít s úklidem po zimě dřív,“ informuje místostarosta Dalibor Mouka.

V úterý 21. března vyjel poprvé do ulic nový chodníkový samosběrný čisticí stroj Methieu s mycí hlavou pro čištění ušlechtilých povrchů, který umí zametat nečistoty a zároveň umývat povrch. Používán bude především k zametání a umývání dlažeb v centru města. Náklady na jeho pořízení činily necelé 4 mil.Kč. „Jde nám nejen o to, aby atmosféru centra Ostravy dotvářela kvalitní dlažba, ale také o to, aby byla co nejlépe ošetřována. Jsem přesvědčen, že investice do kvalitních technologií se vyplácí vždy, nejen v souvislosti s úklidem. Na jarním úklidu budeme spolupracovat i s městem, konkrétně s Dopravním podnikem města Ostravy a Ostravskými komunikacemi,“ uvádí místostarosta Dalibor Mouka.

Na asfaltové povrchy používají technické služby další tři samosběry. V dubnu se do úklidu zapojí i dva nové čisticí a mycí stroje určené k úklidu podchodů Frýdlantských mostů a prostranství Hlavního nádraží Ostrava. „V dubnu rovněž zahájíme zónové čištění ulic, kdy postupně až do konce října budeme každou středu zajišťovat generální úklid ulic, parkovišť a kanálových výpustí, do kterých se běžně vzhledem k zaparkovaným autům nedostaneme. Zónové čištění bude probíhat ve středy od 7 do 13 hodin,“ doplnil Dalibor Mouka. Termíny s uvedením jednotlivých ulic budeme zveřejňovat ve Zpravodaji Centrum, na našem webu i facebooku.

Denně v ulicích obvodu pracuje i 50 zametačů a 30 pracovníků údržby veřejné zeleně. Na základě smlouvy s Úřadem práce Ostrava zaměstnáváme i tři desítky lidí vykonávajících veřejně prospěšné práce. Čeká nás taky výměna písku ve sto čtyřech pískovištích, což bude obnášet zhruba 500 tun materiálu. Zrevidovat a opravit musíme i 327 nejrůznějších zařízení na dětských hřištích.

 

Například v loňském roce bylo prostřednictvím samosběrů odklizeno 210 tun odpadků a formou ručního zametání a úklidu dalších 389 tun. Pracovníci veřejně prospěšných prací loni uklidili dalších 267 tun odpadu.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem