Napsali jsme do zpravodaje Centrum 10/2020. Nadpis nám neotiskli, tak tady celé znění textu:

20.10.2020 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Už jste navštívili Pěší zónu Malá Kodaň - nový fenomén v centru města na Havlíčkově nábřeží? Bohatství městského obvodu v podobě řeky a jejího okolí jsme si byli vědomi již před lety. Tuto myšlenku jsme chtěli zanést do hlav obyvatel nejen centra Ostravy, ale i jejich návštěvníků. A to byl důvod, proč jsme v roce 2014 vymysleli a o rok později zorganizovali první jednodenní akci Slavnosti řeky Ostravice, která oživila toto místo na moravském i slezském břehu řeky. 

 

Naše ambice však byly větší. Podpora okolních barů, klubů a restaurací. Oprava navazující Kostelní ulice. Nasvětlení mostu Miloše Sýkory. Zahájení projektování úpravy celého Havlíčkova nábřeží, abychom zamezili kolizím mezi chodci a cyklisty. Vedli jsme taky první jednání o možnostech omezení provozu aut v dané lokalitě a organizaci farmářských trhů.

Díky za to, že se vše povedlo, letos aspoň dočasně v rámci projektu Pěší zóna – Malá Kodaň. Své si zde našel každý – mohli jste posedět u pivka, poslechnout si hudbu různých žánrů, vypilovat taneční kroky, mrknout na nějaký ten film či divadlo, navštívit farmářské trhy anebo prostě jen tak posedět s přáteli a nasávat zdejší atmosféru. Vypadá to, že Ostraváci mají své nové oblíbené místo, které funguje především díky iniciativě lidí, kterým není život v centru lhostejný. Ještě dotáhnout do konce investiční projekty města a obvodu a věřit, že tento fenomén neskončí stejně špatně jako Stodolní.

Ing. Petra Bernfeldová, Ostravak, hnutí občanů

 


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem