Na úterý zveme na Masarykovo náměstí Masopust

08.02.2018 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

V úterý 13. února vypukne na Masarykově náměstí masopustní veselí s jarmarkem, hudebními vystoupeními, nejrůznějšími taškařicemi, tradičními maskami i průvodem provázeným hudebníky.

 

Akci pořádá Ostravské muzeum a městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Masopust bude  tentokrát na téma „Ať žije republika“. Od 10 do 19 hodin budou na náměstí stánky s domácí zabijačkou, sladkými i slanými pochutinami a lahodnými nápoji.

„Masopust Ostrava 2018 by si neměl nechat ujít nikdo, kdo se chce pobavit, odvázat, užít si společný čas s ostatními dobře naladěnými lidmi a stát se alespoň na chvíli součástí tradic našeho regionu,“ zve starostka Petra Bernfeldová na oblíbenou akci podporovanou obvodem. „Masopustní rej se v průběhu deseti let svého konání zařadil k městským slavnostem, bez nichž si už centrum Ostravy nedokážeme představit. Dokonale totiž zapadá do jejího kulturního a společenského dění. Mottem letošního masopustu je navíc heslo Ať žije republika!, které připomíná sté výročí vzniku státu, v němž společně žijeme. A to je další důvod k oslavám!“ 

Hlavní program Masopustu začne na pódiu Masarykova náměstí v 15 hodin. Jeho součástí bude již tradiční slavnostní předání masopustního práva účastníkům z rukou starostky obvodu Petry Bernfeldové v 16,30 hod. Začátek maškarního průvodu ulicemi centra Moravské Ostravy, do kterého se může zapojit kdokoliv z řad veřejnosti, je stanoven na 17 hodin z Masarykova náměstí. Po 18 hodině Masopust uzavřou tradiční scénky zabíjení kozla, pochovávání basy a nadcházející období půstu předznamená smuteční průvod s basou kolem náměstí. 

Více na  www.masopustostrava.cz.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem