Masarykovo náměstí bude celé léto žít sportem a kulturou

13.06.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Od června do srpna letošního roku se mohou všichni Ostravané i návštěvníci města těšit na městskou písečnou „pláž“, která vyroste přímo na centrálním Masarykově náměstí. Během dvanácti týdnů čeká návštěvníky stálá písečná scéna, která bude nabízet širokou škálu sportovních, kulturních i relaxačních aktivit. Připraveny budou beachvolejbalové zápasy, zastíněný dětský koutek s pískovištěm, knihovnička a mnohé další. Chybět zde nebude kavárna pod šapitó nabízející také letní kávové speciality. Samozřejmostí bude relax zóna s houpacími sítěmi, sedacími vaky a lehátky se slunečníky. Akci pořádá městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz prostřednictvím Centra kultury a vzdělávání, za podpory města Ostravy a Olympijského parku.

 „Chceme vytvořit velmi unikátní prostor, který v Ostravě ještě nikdy nebyl realizován. Našim záměrem je vybudování písečné „pláže“ přímo v prostoru centrálního náměstí a to na pozemcích, kde bývá v zimě umístěno kluziště. Rozpálené náměstí se najednou promění v letní scénu s písečnou plochou navozující přímořskou a exotickou atmosféru nabízející řadu možností trávení volného času Ostravanů i návštěvníků města. S blížící se Olympiádou bude nabídka sportovních aktivit opravdu bohatá. Na své si přijdou děti, dospělí, senioři i imobilní občané“ uvádí starostka obvodu Petra Bernfeldová.

 

Na písečné pláži se uskuteční série akcí určených pro širokou veřejnost. Na své si tak přijdou nejen rodiny s dětmi nebo sportovci, ale také třeba senioři, pro které je zde nachystána řada volnočasových aktivit, jako je například petanque.

 

Ostravské letní večery budou ve znamení divadel, přednášek, autorských čtení a řady dalších kulturních akcí. V místě „pláže“ bude veřejnosti sloužit i kruhové šapitó s kavárnou. Chybět nebude sociální zařízení, to bude uzpůsobeno i pro imobilní občany.

 

Celá akce bude zahájena v půlce června a potrvá až do začátku srpna, kdy bude zóna předána Olympijskému parku. Rozhodně si ale nenechte ujít dny, kdy stálou scénu doplní bohatý doprovodný program.

17.6. – zahájení akce - beachvolejbalové utkání škol

20.6. – 30.6. – beachvolejbalová utkání škol

16.7. – beachrugby utkání

24.7. – léto v plném proudu (velká sportovní scéna pro děti, koncerty, jumping na trampolínách, workshopy, prezentace ostravských bister, restaurací a kaváren)

30.7. – 31.7. – beachvolejbal open

V srpnu zde bude jedno ze stanovišť Olympijského parku
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem