Kropení silnic a úklid

02.08.2018 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

V době veder ochlazují rozpálené silnice tři kropící vozy Ostravských komunikací. V centru města dále osvěžují vzduch takzvané prachostřiky, které osvěžují náměstí i chodníky. 

Důvodem je nejen zvlhčení vzduchu a ochlazení komunikací, ale i snížení prašnosti.  Kromě kropících vozů jezdí po městě i čistící vozy, kterými bylo za loňský rok vysbíráno více než 3,5 tisíc tun smetků.  V letošním roce se toto množství ještě zvýší.  Radní města rozhodli o nadlimitním čištění krajských a státních cest prostřednictvím Ostravských komunikací. „Velkou část prachu, kterou neuklidíme, vydýcháme. Proto jsme se rozhodli čistit a sbírat prach také na silnicích I. až III. třídy, které jsou ve správě kraje a státu. Čistit je budeme daleko častěji, než je dáno zákonem a než je zvykem v jiných městech.  Věřím, že dojde k refundaci vyčíslených nákladů ze strany správců silnic,“ uvedl radní pro dopravu Lukáš Semerák. 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem