Konec kumulace funkcí

15.03.2019 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Po bouřlivé debatě včera poslanecká sněmovna schválila novelu zákona na snížení platů zastupitelům obcí a krajů, kteří jsou zároveň členy parlamentu či vlády, a to na dvě pětiny současné výše platu. 

Novelu zákona předložila skupina poslanců za hnutí ANO 2011 a Pirátů, kteří takto bojují proti kumulaci funkcí. Za nás mají palec nahoru! O to víc, když vidíme, jak právě jejich zástupci v Ostravě funkce kumulují. A jsme přesvědčeni, že to je špatně. Obzvlášť, když se jedná o lidi ve výkonné funkci.

Krásný příklad můžeme vidět na nově zvolené starostce centrálního obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Paní Ožanová zastává funkci poslankyně, krajské zastupitelky, obvodní zastupitelky a starostky.

Jak to může všechno stíhat? No nestíhá. Když jsme se chtěli podívat, jak právě ona hlasovala, zjistili jsme, že dnes byla z celého jednání poslanecké sněmovny omluvena. Byla totiž na jednání zastupitelstva kraje.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem