Kompenzace pro obchodníky na ulici Českobratrské

02.06.2017 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Rada městského obvodu na svém jednání 1. června rozhodla o poskytnutí slevy z nájemného nebytových prostor podnikatelským subjektům, které sídlí v našich nebytových prostorech na ulici Českobratrské.

 

„Postupovat budeme obdobně jako u nebytových prostor na ul. Nádražní v době, kdy probíhala rekonstrukce této ulice,“ říká Petra Bernfeldová, starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Rozhodli jsme se 7 podnikatelům (z deseti), kteří splňují stanovená kritéria, mimo jiné nájemné ve výši minimálně 1000 Kč/m2/rok, poskytnout roční slevu ve výši 25 %. Znamená to pro ně, že nebudou hradit obvodu nájemné tři měsíce od 1. července do konce září. Pro obvod to bude znamenat roční ztrátu v příjmové části rozpočtu ve výši 380 tis. Kč. V současné době jednáme s městem o další možnosti navýšení této slevy, kterou by nám město, jako investor investiční akce, kompenzovalo.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem