K oživení centra provádíme postupně další kroky

09.01.2018 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Nová restaurace v prostoru bývalé Astorie bude otevřena v červenci. Na dům v proluce Kostelní-Biskupská dnes byla vyhlášena architektonická soutěž. Pro výstavbu Rezidence Janáčkova již bylo vydáno stavební povolení.

 

V nejbližších dnech chystáme předání prostor po bývalé restauraci Astoria na Masarykově náměstí novému nájemci, který je do konce července přebuduje na restauraci italského typu - pizzerii Coloseum. „Součástí restaurace o kapacitě 158 míst bude pizza pec, barový pult, dětský koutek oddělený od hlavní restaurace, salónek, vinotéka a rovněž koloniál s italskými surovinami, které budou využívány pro přípravu jídla,“ uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Pokročilo i jednání ke stavbám bytových domů. Pro stavbu domu v proluce ulic Kostelní-Biskupská byla dnes městem vyhlášena architektonická soutěž. „V loňském roce jsme dokončili zastavovací studii. Území je, díky v minulosti nekoncepčně vybudovanému vchodu do kolektoru, poměrně složité a jako jednu z podmínek výstavby bytů jsme měli zabezpečení odpovídajícího počtu podzemních parkovacích míst. Studii jsme loni předali městu a komise složená z odborníků, zástupců města a obvodu připravila podmínky pro architektonickou soutěž, kterou dnes vyhlásilo město. Kromě bytů se zde počítá s obchody, administrativní částí, případně s využitím pro  kulturní, vzdělávací nebo společenské zařízení,“ uvádí místostarosta Dalibor Mouka. 

Takzvané Nové Lauby vyrostou v místě za Ostravským muzeem na ploše přes 5 500 metrů čtverečních. „Pět domů vytvoří do roku 2021 obytný blok na místě dnešního parkoviště. Bude vybudováno 86 bytů, komerční prostory v přízemí a podzemní parkoviště pro 162 aut – část pro rezidenty, část pro veřejnost,“ doplnil Lukáš Semerák, radní města. V současné době se chystají podklady pro vydání územního rozhodnutí.

Na výstavbu bytového domu Rezidence Janáčkova naproti jatek již máme vydáno stavební povolení a připravuje se vyhlášení soutěž na zhotovitele stavby. Jedná se o šesti podlažní moderní rohový bytový dům s 26 nájemními bytovými jednotkami a příslušenstvím, parkovacími stáními a komunikacemi. „Dalších 11 bytů vznikne ve spolupráci s městem konverzí nebytových prostor na ulici Střelniční 8. U všech nových staveb trváme na zabezpečení odpovídajícího počtu podzemních parkovacích míst,“ doplnila starostka Petra Bernfeldová.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem