Investice do bydlení se vyplácí

02.08.2018 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Před rokem 2010 nevěnovalo vedení obvodu Moravská Ostrava a Přívoz pozornost zvelebování a zhodnocování bytového majetku a podcenilo financování této oblasti. „Bytový fond prošel v letech 1997 – 2010 rozsáhlou privatizací, kdy z celkového počtu 10 300 městských bytů byla velká část rozprodána, obvodu zůstalo 1620 bytů.  

Bytový fond jsme zdědili zastaralý a nyní postupně zajišťujeme jeho opravu. Kromě běžných oprav jsme přistoupili ke komplexním opravám vybraných volných bytů. Provádíme výměny oken, zateplení domů, výměnu podlahových krytin, kuchyňských linek, dveří, výtahů, rekonstrukce střech a způsobů vytápění a opravy elektroinstalací. Za poslední dva roky se to týká zhruba 120 bytů. Našim nájemníkům nabízíme kvalitní bydlení a naopak nám z toho plyne vyšší nájemné. Dlouhodobě činily příjmy z nájmů přibližně 40 mil. Kč ročně, v příštím roce odhadujeme, že se bude jednat o 50 mil. Kč. Toto je důsledkem nejen zájmu o tyto komplexně opravené byty, ale i aktivní práce našich zaměstnanců s neplatiči nájemného. Vybrané nájemné investujeme zpět do bytového fondu,“ vysvětluje starostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová. Na fotkách můžete vidět stejný byt PŘED a PO úpravách.

Nabídku bytů i nebytových prostor naleznete na www.nemovitostimoap.cz


Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem