Dostavby centra pohledem studentů architektury

11.01.2016 Moravská Ostrava a Přívoz > aktuálně

Od poloviny ledna do polo­viny února se bude ve výstavním sálu naší radnice konat výstava semestrálních prací 26 studentů fakul­ty architektury ČVUT v Praze.

Vernisáž výstavy, spojená  s prezentací a veřejnou debatou se studenty i zástupci obvodu, se uskuteční v pátek 15. ledna od 15 hodin. Studenti se ve svých projektech věnují vyplnění proluk v okolí Masarykova náměstí a navrhují širokou škálu funkč­ního využití staveb, od bytových domů přes polyfunkční domy kombinující by­dlení, obchody a administrativu až po radnice a knihovny.

 

 „Prvotní impulz přišel již v loňském roce ze strany ve­dení školy, která nás oslovila na základě veřejných debat týkajících se oživení centra Ostravy. Spolupráci považujeme za přínosnou i proto, že slibuje nejen odvážná řešení budoucích architektů a urbanistů, ale také neotřelý pohled zvenčí na to, jak by centrum mělo nebo nemělo v budoucnu vypadat,“ řekla starostka Petra Bernfeldová. 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem