Zasedání zastupitelstva městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky

18.09.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

V úterý 15. 9. se konalo zastupitelstvo městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Zastupitelé mimo jiné řešili dlouhodobé problémy v oblasti Červeného kříže. Současné vedení, jehož součástí je i náš místostarosta Vladimír Řezáč, se této lokalitě aktivně věnuje po všech stránkách. Řeší nejen aktuální věci jako je nepořádek kolem bytových domů, stavebně technický stav domů, ale především porušování, v minulosti uzavřené, kupní smlouvy.

 

Zastupitelé rovněž projednali nabídky na poskytnutí úvěru, který městský obvod žádá a využije zejména na tolik potřebné opravy a investice do obecního bytového fondu. Bohužel v minulosti se revitalizovala pouze vnější schránka domů – okna, fasáda a nikoli střeva domů – rozvody vody, elektřiny, apod. Pokud městský obvod získá požadovaný úvěr ve výši 100mil. Kč bude schopen zrychlit realizaci oprav, na jejichž realizaci také žádá externí peníze z dotačních zdrojů.

 

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem