Sdělení občanům Mariánských Hor a Hulvák: Transparentnost nade vše

30.04.2021 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Máte dost peněz a hodláte je „dobře“ investovat? Pak máme dobrou radu, a to zdarma! Požádejte si na Úřadě městského obvodu v Mariánských Horách a Hulvákách o informace dle zákona 106. Tady se totiž teď za transparentnost platí!
Přečtěte si konkrétní případ, zkušenost našeho zastupitele, bývalého místostarosty Vladimíra Řezáče.

Hnutí ANO 2011 v Ostravě mělo ve svém volebním programu mimo jiné i efektivní a transparentní správu města. Na radnici Mariánských Hor a Hulvák to ale asi neplatí. Jak jinak si vysvětlit mou vlastní zkušenost. Požádal jsem bytový a investiční odbor o poskytnutí informací dle zákona 106 (zákon o svobodném přístupu k informacím), ale vzhledem tomu, že jsem je tím velmi pravděpodobně vyrušil z opojné letargie, obdržel jsem vyúčtování za poskytnutí těchto informací ve výši 18 690,- Kč od odboru bytového a 593,- Kč od odboru investičního. Láce, jakou jinde nenajdete!!! I to vyúčtování je však zřetelnou odpovědí na moji žádost a ta zní: Moc nám do toho nekecejte, nic po nás nechtějte, my to umíme a děláme nejlépe.
Drobný dovětek si neodpustím. Kdo měl možnost jednat se současným panem starostou, jistě mi dá za pravdu, že pokud nesouhlasíte s jeho názory, stává se z „hodného strejdy“, arogantní, sebestředný Jájínek: Já, Já, Já, jenom Já – jako v té písničce skupiny Olympic. Že by už tehdy byl náš pán starosta předlohou k textu písně?
Moje rada na závěr: Buďto poplatky zaplatíte nebo se nic nedozvíte  V nevědomosti možná budete šťastnější !?
Transparentnost nade vše, Vladimír Řezáč
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem