Zrušení odboru sociálně-právní ochrany dětí na radnici městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky

04.06.2021 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky vzešlé z loňského listopadového převratu na včerejší schůzi rady zrušilo k 30.6. odbor sociálně-právní ochrany dětí. Tímto bylo zrušeno také místo vedoucí odboru, která se problematice ochrany dětí věnuje více než deset let a patří mezi jedny z největších odborníků na tuto problematiku. 


Celý článek

Otevřený dopis všem, jímž leží na srdci budoucnost Mariánských Hor a Hulvák

26.05.2021 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Přestože z počátku nebylo jednoduché najít společnou notu mezi naším tehdejším místostarostou Vladimírem Řezáčem a paní Lehotskou, po čase to zvládli a spolupráce trvá dodnes. "Je to žena s velkým srdcem a dravec, který jde za svým cílem. Jen díky ní osada Bedřiska nedopadla jako jiné vyloučené lokality," řekl V. Řezáč a věří, že když nenajde pochopení u současného vedení radnice Mariánskych Hor a Hulvák, tak svou práci nevzdá.

 

 

Celý článek

Jak malý elektrikář ke štěstí přišel

21.05.2021 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

„Jsem teď pán, mám nové šaty, já už boty nešiju.“ Mohli bychom si myslet, že začíná pohádka, ale pohádka to bohužel není. Pro malého elektrikáře se zrodil životní sen být někým velkým, mocným. A proto vůbec neváhal si klidně odsouhlasit a zařídit nemalé prostředky na nákup teplákových souprav pro krasobruslařský oddíl, který navštěvuje jeho dcera, nedbaje, že se ocitl ve střetu zájmu, což by minimálně z morálního hlediska činit neměl. Ale co už -  ze svého nikdy nic nedal a z cizího krev neteče. Hlavně, že vytáhl hlavu z písku.

 

Celý článek

Stále je co uklízet

03.05.2021 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Tentokrát jsme přiložili ruku k dílu v osadě Bedřiška a společnými silami jsme sesbírali nepořádek, který zaplnil neuvěřitelné tři celé kontejnery. Zase o něco lepší místo pro místní obyvatele. A perné odpoledne jsme zakončili odměnou od Vladimíra Řezáče. 

 


Celý článek

Sdělení občanům Mariánských Hor a Hulvák: Transparentnost nade vše

30.04.2021 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Máte dost peněz a hodláte je „dobře“ investovat? Pak máme dobrou radu, a to zdarma! Požádejte si na Úřadě městského obvodu v Mariánských Horách a Hulvákách o informace dle zákona 106. Tady se totiž teď za transparentnost platí!
Přečtěte si konkrétní případ, zkušenost našeho zastupitele, bývalého místostarosty Vladimíra Řezáče.

Celý článek

Úklid v osadě Bedřiška

30.04.2021 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Na pátek 30. dubna je v 13.00  hod. naplánován úklid kolem cihlového domu v osadě Bedřiška (@ostravskabedriska) a přilehlého lesíka. V plánu je také při této příležitosti ze strany Bedřišky lépe zpřístupnit průchod k novoveským rybníkům zejména starším lidem, kteří přes Bedřišku v uplynulém období stále častěji k rybníkům přecházeli. (Mariánské Hory a Hulváky) 

Celý článek

Události posledních tří měsíců na radnici Mariánské Hory a Hulváky

11.02.2021 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Události posledních tří měsíců související se změnou vedení (ANO 2011, LEČO, Trikolora, ODS) na radnici v Mariánských Horách a Hulvákách, mě přiměly k tomu, abych zveřejnil několik osobních postřehů. Nemohu nechat bez reakce informace, které jsou občanům často prezentovány zkresleně, vytržené z kontextu, bez návaznosti na předchozí události.

 

Celý článek

Smetanův sad v Mariánských Horách se dočká nové podoby

15.01.2021 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Město Ostrava připravilo kompletní revitalizaci Smetanova sadu v Mariánských Horách. Park bude vybaven novým mobiliářem i osvětlením. Vysazeny v něm budou stovky trvalek, travin a cibulovin včetně tulipánů, narcisů, krokusů a kosatců. Vybaven bude odkazy na dílo světoznámého skladatele Bedřicha Smetany.

 

Celý článek

Co se děje na radnici v Mariánských Horách a Hulvákách po „převratu“?

22.12.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Na počátku listopadu došlo k "převratu" na radnici v Mariánských Horách a Hulvákách. Náš místostarosta Vladimír Řezáč byl odvolán. Co se děje na radnici nyní? Přečtěte si názor našeho zástupce, člena finančního výboru, Martina Balcara. 

.

Celý článek

Mimořádné zasedání Zastupitelstva městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky

03.11.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Dne 2. listopadu na mimořádném zasedání Zastupitelstva městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky,  které bylo svoláno na popud sedmi opozičních zastupitelů, došlo k odvolání současného vedení radnice a nahradila ho nová koalice ve složení (ANO 2011, LEČO, ODS a Trikolora - zvolen za SPD).Svůj post opustil i náš místostarosta Vladimír Řezáč. Velmi mu děkujeme za kvalitně odvedenou práci, o které jsme ještě stihli před 2 týdny natočit reportáž a ještě v tomto týdnu ji zveřejníme.

 

 

Celý článek

Opravy bytových domů v Mariánských Horách a Hulvákách naberou na obrátkách

23.10.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Městskému obvodu Mariánské Hory a Hulváky se podařilo získat investiční úvěr ve výši 100 milionů korun. Obvod bude peníze čerpat postupně, ještě letos 10 milionů korun a v následujících třech letech vždy 30 milionů korun. Prostředky budou určeny zejména na opravy obecních bytových domů, především rozvodů vody a elektřiny, na výměny oken či zateplení budov.

 

Celý článek

Kontrolní den rekonstrukce domu na ulici Fráni Šrámka

22.09.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Mít kontrolní den od stolu zvládne každý, ale náš místostarosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky má každou rekonstrukci obecního domu pod kontrolou a jako stavař přebírá věci vždy v perfektním stavu. Tentokrát rekonstrukce domu na ulici Fráni Šrámka! A na cestě je dalších 100 mil. Kč, které bude mít obvod na další opravy svého bytového fondu.

 

Celý článek

Zasedání zastupitelstva městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky

18.09.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

V úterý 15. 9. se konalo zastupitelstvo městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Zastupitelé mimo jiné řešili dlouhodobé problémy v oblasti Červeného kříže. Současné vedení, jehož součástí je i náš místostarosta Vladimír Řezáč, se této lokalitě aktivně věnuje po všech stránkách. Řeší nejen aktuální věci jako je nepořádek kolem bytových domů, stavebně technický stav domů, ale především porušování, v minulosti uzavřené, kupní smlouvy.

 

Celý článek

Práce na zateplení domu na ulici Fráni Šrámka

12.08.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Práce na zateplení bytového domu v ulici Fráni Šrámka pod drobnohledem našeho místostarosty Vladimíra Řezáče! Vždycky je skvělé mít na důležitých místech lidi, kteří dané problematice rozumí ze své praxe! 

Celý článek

Odměna andělům z Bedřišky za pomoc v koronavirové krizi

29.07.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Od největší koronavirové krize už pár měsíců uběhlo. Tehdy jsme nikdo neměli dostatek ochranných pomůcek, ale lidé si začali vzájemně pomáhat a zvedla se neuvěřitelná vlna solidarity.  Všichni jsme to společně zvládli a my jsme nedávno takové anděly z Bedřišky za šicími stroji odměnili. Na žádné dobrovolníky by se nemělo zapomenout a rádi bychom tak všem ještě jednou moc poděkovali. Slovy se dá těžko vyjádřit náš respekt

Celý článek

Být místostarostou bývá občas pěkná řehole.

27.07.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Náš Vladimír Řezáč, místostarosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, nepracuje jen od stolu a běžně se vydává do terénu. A i takhle může skončit obhlídka obecních bytů:


 

Celý článek

Čtvrteční přívalové deště způsobily problémy i na sídlišti Fifejdy

22.06.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Hned ráno musel místostarosta Mariánských Hor a Hulvák Vladimír Řezáč, který má v kompetenci domovní a bytový fond, řešit havárii na ul. Rtm. Gucmana, kde se zatopily výtahové šachtice (kesony). V důsledku toho nebyl funkční ani jeden výtah. Kamerovými zkouškami bylo zjištěno, že část staré kanalizace je zanesena kameny. Veškerá voda byla odčerpána, kanalizace z části vyčištěna a jeden výtah v dopoledních hodinách už byl funkční, druhý se opravuje! 

 

Celý článek

Bezdoplatková zóna v městském obvodě Mariánské Hory a Hulváky

28.05.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky je druhým obvodem v Ostravě, který zavedl tzv. bezdoplatkovou zónu. Oproti Ostravě - Jihu, kde se bezdoplatková zóna týká jedné konkrétní adresy, radní Mariánek byli odvážnější. Od 7. května 2020 platí bezdoplatková zóna na celém území tohoto ostravského městského obvodu a naopak byly vybrány konkrétní místa, kde je možné doplatek čerpat.

 

Celý článek

I takto bohužel vypadají rozvody vody v bytech v Mariánských Horách a Hulvákách

25.05.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Dlouhodobě zanedbaný bytový fond, který nyní spravuje náš místostarosta Vladimír Řezáč, potřebuje finanční injekci, aby mohl urychlit opravy a rekonstrukce svých bytových domů. Zastupitelé města Ostrava na svém květnovém zasedání schválili přijetí úvěru ve výši 100 mil. Kč pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky. Doba realizace je plánovaná na roky 2020 – 2023. Opravy tak můžou začít!

 

 

Celý článek

Zasedání Zastupitelstva městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky

21.05.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

V  úterý 19.5. se konalo zastupitelstvo městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, kterého se pochopitelně účastnil i náš místostarosta Vladimír Řezáč. Na programu bylo informování zastupitelů a občanů o činnosti rady a starosty, prodeje nemovitostí a např. schválení daru pro VŠB Ostrava.

 

Celý článek

V Mariánských Horách a Hulvákách zateplujeme byty

13.02.2020 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Náš Vladimír Řezáč, místostarosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky(bytový a majetkový odbor), plánuje  v roce 2020 dokončit zateplování bytových domů v ulici Fráni Šrámka. Letos na městský obvod čeká největší blok se šesti vchody v blízkosti Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

 

Celý článek

Lidem v Mariánských Horách a Hulvákách se bude žít zase o něco lépe

14.11.2019 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Náš místostarosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Vladimír Řezáč pracuje na celé řadě změn v oblasti bytové politiky, kterou má na starost, aby se současným i budoucím nájemníkům žilo v městských bytech dobře. Veškeré chystané změny najdete v níže uvedeném článku. 

 

 

Celý článek

Revitalizovaný parčík zdobí plastika srdce

04.11.2019 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Parčík před farou v Mariánských Horách zdobí nová plastika. Její okolí bylo upraveno. Náklady na revitalizaci parčíku poskytlo město z programu Fajnovy prostor.  

 

Celý článek

Na slovíčko s místostarostou Vladimírem Řezáčem

23.05.2019 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Náš místostarosta v městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky (Ostravak)  o své gesci bytového hospodářství, jaké řeší momentálně problémy a jaké má vize do budoucna.Také ale o tom, proč se začal zajímat o veřejné dění a jak například tráví svůj volný čas.Rozhodně stojí za to si to přečíst.⤵️⤵️

 

Celý článek

Komunální volby 2018 - Mariánské Hory a Hulváky

20.08.2018 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Kandidátem na starostu obvodu Mariánské hory a Hulváky je Vladimír Řezáč. V zastupitelstvu tohoto obvodu je Ostravak zastoupen od roku 2014.

Celý článek

Mikulášský ohňostroj

07.12.2017 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

V pátek 8. 12. 2017 od 17:00 do 19:00.

Celý článek

Na prázdniny s Ostravakem

17.06.2015 Mariánské Hory a Hulváky > aktuálně

Ostravak hnutí občanů a TJ Slovan Ostrava Vás srdečně zvou na dětské odpoledne "Na prázdniny s Ostravakem", které se uskuteční v sobotu 20. června od 13:00 hodin v areálu fotbalového hřiště TJ Slovan Ostrava.

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem