Nová silnice ulehčí obyvatelům Hrabové

23.08.2019 Hrabová > aktuálně

Silnici v prodloužené Mostní ulici slavnostně otevřeli ve čtvrtek 22. srpna představitelé města, obvodu, kraje a zhotovitele. Nová silnice spojí Hrabovou s Vratimovem a napojí ji na dálnici Ostrava – Frýdek-Místek. Nová silnice odkloní až 10 tisíc osobních a nákladních automobilů, které dosud projížděly obytnou zónou Hrabové.

 

Řidiči najedou na prodlouženou Mostní ulici z dálnice Ostrava – Frýdek-Místek ze sjezdu do průmyslové zóny. Dostanou se na kruhový objezd v Hrabové v Paskovské ulici, dále přejedou most přes řeku Ostravici a Frýdeckou ulicí mohou pokračovat do Vratimova nebo do Paskova, případně do Kunčic. Nová silnice o délce 1,3 kilometru se třemi mosty stála 132 milionů korun včetně DPH a největší část nákladů pokryly evropské dotace – konkrétně 103,76 milionu Kč. Kraj se na investici podílel 18,84 mil. Kč, město Ostrava 6,3 mil. Kč a stát 6,1 mil. Kč.   

Každé dopravní odlehčení ve městě je velmi vítané nejen pro řidiče, ale také pro obyvatele. Ostrava přispěla ze svého rozpočtu na komunikace pro pěší a cyklisty, veřejné osvětlení, izolační zeleň a vegetační úpravy.

Nová silnice nejenže spojí Hrabovou s Vratimovem a napojí je na dálnici z Ostravy do Frýdku-Místku, ale hlavně odvede z obytné zóny tranzitní dopravu. Velmi se tak uleví obyvatelům Hrabové, kterým projíždějící kamiony znepříjemňovaly život.Denně obytnou zónou Hrabové projelo až 10 tisíc vozidel.

 
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem