Řešíme nesrovnalosti, které nastaly při schválení dodatků na vícepráce u stavby školky v Ostravě-Hrabové

05.10.2020 Hrabová > aktuálně

Květa Hrabovská je další z řad občanů, kdo začal řešit nesrovnalosti, které nastaly při schválení dodatků na vícepráce u stavby školky v Ostravě-Hrabové. Již na jednání zastupitelstva se tato členka finančního výboru a odbornice přes finance domáhala informace, kolik zaplatíme firmám za vícepráce, bohužel bez odpovědi starosty, tajemníka či odpovědné úřednice.

 

Celý článek

Nová silnice ulehčí obyvatelům Hrabové

23.08.2019 Hrabová > aktuálně

Silnici v prodloužené Mostní ulici slavnostně otevřeli ve čtvrtek 22. srpna představitelé města, obvodu, kraje a zhotovitele. Nová silnice spojí Hrabovou s Vratimovem a napojí ji na dálnici Ostrava – Frýdek-Místek. Nová silnice odkloní až 10 tisíc osobních a nákladních automobilů, které dosud projížděly obytnou zónou Hrabové.

 

Celý článek

Turisté nejlépe vidí, jak rychle se Ostrava rozvíjí

11.03.2019 Hrabová > aktuálně

zdroj:Moravskoslezský deník 

Ve funkci šéfa ostravské Černé louky je od loňského července, kdy došlo k výrazným změnám v názvu společnosti, koncepci i budoucí vizi rozvoje Černé louky a tamního výstaviště. Právě pod Janem Šumberou se v posledních letech nastartoval Ostravský informační servis k cestě za moderními infocentry a nejlepšími prezentačními weby v zemi a obdobný svěží vítr má přinést i na Černou louku.


Celý článek

Komunální volby 2018 - Hrabová

16.08.2018 Hrabová > aktuálně

Ostravak a Změna pro lidi jdou v Hrabové do voleb společně. Toto spojení je naprosto logické, nechceme rozdělovat Hrabovou, rozmělňovat síly, a proto se takto snažíme jít příkladem.

Celý článek

Obyvatelé založili v Hrabové park

04.07.2018 Hrabová > aktuálně

Jedním z projektů, které podpořilo město dotačním programem fajnOVY prostor, je park Hrabovjanka v Hrabové, který vznikl díky iniciativě dvou místních obyvatelek. Kdo chce podobným způsobem proměnit okolí svého bydliště, veřejná prostranství nebo parky, může svůj záměr poslat do 7. srpna. Město má na druhé kolo projektů nachystáno 1,9 milionu korun

Celý článek

Školka - ještě jeden zajímavý nápad

25.09.2017 Hrabová > aktuálně

Člověk staví dům a staví jej pro sebe a snad i své děti. V Hrabové plánujeme výstavbu nové školky, kterou nestavíme pro sebe, ale pro generace dětí, které ji budou navštěvovat, učit se a časem do ní vodit své děti a vzpomínat na to jaké to bylo, když do té školky chodili oni sami.  

Celý článek

"Obytný" přívěs u Hrabovského jezu

15.08.2016 Hrabová > aktuálně

Tak to máme pořád dokola… Kontrolní výbor vyzve obec, aby činila ve věci zdemolovaného obytného přívěsu u cyklostezky kolem Ostravice kroky k jeho odstranění. „Ano budeme se snažit“. 

Celý článek

Vedení obce se změnilo, některé zvyky zůstaly aneb Pozvánka na blíží se zastupitelstvo

06.06.2016 Hrabová > aktuálně

Když koncem loňského roku proběhly změny ve vedení našeho obvodu, zdálo se, že je vše na dobré cestě. Nový starosta komunikoval s občany, koalicí i opozicí. Jako dobrá volba se zdál i nový tajemník. Do nového týmu na radnici byly vkládány obrovské naděje. Situaci bych srovnal s nedávným mistrovstvím světa v ledním hokeji: přestože složení národního týmu bylo na výbornou, všichni víme, jak to dopadlo… Obdobně to začínám vnímat i na naší radnici.

Celý článek

V Hrabové odstoupil starosta

28.12.2015 Hrabová > aktuálně

V Hrabové se stalo něco, co doposud nebylo zvykem. Koncem roku 2015 odstoupil starosta Rostislav Naď (ODS), kterému hrozilo reálné odvolání zastupitelstvem pro dlouhodobě přetrvávající problémy a chyby ve vedení městského obvodu Hrabová.

Celý článek

Opozice chce odvolat starostu Hrabové

01.12.2015 Hrabová > aktuálně

Zdroj: MF DNES, Moravskoslezský kraj, 30.11.2015

Absence na jednáních zastupitelstva, zasahování do podoby obecních novin nebo pracovní nedůslednost, která vedla ke krácení rozpočtu obvodu. To vše vytýkají opoziční zastupitelé starostovi Ostravy-Hrabové Rostislavu Naďovi (ODS). Na listopadovém zastupitelstvu podali návrh na jeho odvolání z funkce.

Celý článek

Ostravak zve na Kinematograf bratří Čadíků (2. – 5. září 2015)

31.08.2015 Hrabová > aktuálně

Podílíme se na premiérové akci „Kinematograf bratří Čadíků v Hrabové“ (spolu s Kulturní komisí ÚMOb Hrabová, hnutím Změna pro Hrabovou a občanským sdružením TORALI o.s.).

Promítání filmů se uskuteční za každého počasí na hřišti TJ Sokol Hrabová ve dnech 2., 3., 4. a 5. září a začátky jsou naplánovány vždy na 20:00 hod.

Celý článek

Odstoupení Jana Šumbery z redakční rady Hrabovských listů

27.08.2015 Hrabová > aktuálně

Do 11. 8. 2015 jsem byl předsedou redakční rady Hrabovských listů. Z této pozice jsem se však rozhodl odstoupit, a to z těchto důvodů:

Celý článek
Ostravak na facebooku Ostravak na twitteru Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Novinky e-mailem