Fajna dílna rozšířila své prostory

19.03.2018 Statutární město Ostrava > články

Ostravská Fajna dílna je kompletní. V pátek 16. března byly za účasti primátora Tomáše Macury, náměstkyně Ivety Vozňákové a náměstka Vladimíra Cigánka slavnostně otevřeny prostory dílny o dvě největší – truhlářskou a zámečnickou. Zároveň tři stávající dílny  keramická, šicí,  3D a Arduino byly přesunuty do Kompresorovny Dolu Hlubina v Dolné oblasti Vítkovice. Všech pět dílen je tak na jednom místě.

 

Celý článek

Ostrava oslovila zahraniční investory

19.03.2018 Statutární město Ostrava > články

Na mezinárodním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí ve francouzském Cannes Ostrava představila zónu v Hrušově a pozemky v centru, na nichž mohou vyrůst objekty s byty, prodejnami nebo kancelářemi. Jednání na veletrhu, na němž Ostrava nabízela investiční příležitosti, přiblížil primátor Tomáš Macura.

 

Celý článek

Ostrava osloví na veletrhu investory

13.03.2018 Statutární město Ostrava > články

Město Ostrava se představí po jednadvacáté v řadě na mezinárodním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM, který se koná ve francouzském Cannes od 13. do 16. března. Investorům nabídne pozemky pro výstavbu obytných domů, kanceláří nebo dalších objektů.

 

Celý článek

Více než miliarda korun pro kulturu

08.03.2018 Statutární město Ostrava > články

Částkou převyšující jednu miliardu korun podpoří město v letošním roce oblast kultury. Tvoří ji náklady na provoz příspěvkových organizací, investice, dotace, neinvestiční příspěvky a transfery. Problematiku přiblížil náměstek primátora pro kulturu Zbyněk Pražák.  

 

Celý článek

Město výrazně podporuje sport

08.03.2018 Statutární město Ostrava > články

Na podporu sportu je pro rok 2018 v ostravském rozpočtu alokováno 547 milionů korun. Jedná se o investiční a neinvestiční dotace obchodním společnostem, dotace, podporu profesionálních klubů, výchovu talentů i podporu menších sportovních odvětví a rekreačních sportovců. Oproti loňsku se částka na sport zvedla o téměř 100 milionů korun.

 

Celý článek

MNO získá moderní operační sály

05.03.2018 Statutární město Ostrava > články

Městská nemocnice Ostrava získá do pěti let moderní operační sály, které budou soustředěny do jedné budovy. Podle náměstka primátora Michala Mariánka sály začnou sloužit pacientům v roce 2023. Náklady na výstavbu a vybavení budovy Centrálních operačních sálů dosáhnou částky 746 milionů korun.  

 

Celý článek

Ostrava je lídrem v ekodopravě

22.02.2018 Statutární město Ostrava > články

Šestici vozidel na alternativní pohon předal ve středu 21. února ostravský primátor Tomáš Macura zástupcům Městské policie Ostrava a městských obvodů. Ředitel MPO Zdeněk Harazim převzal dvě vozidla VW Caddy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Elektromobily Volkswagen e-UP! si převzali starostové Radvanic a Bartovic, Slezské Ostravy a Hrabové.

Celý článek

Ostrava přispívá ke zlepšení ovzduší

22.02.2018 Statutární město Ostrava > články

Ovzduší v Ostravě se dlouhodobě významně zlepšuje. Současné emise prachu z průmyslových zdrojů poklesly na pět procent stavu z doby před 30 lety. Zatímco polohu města a emise z Polska není možné ovlivnit, dopady dalších vlivů Ostrava postupně snižuje. Konkrétně se věnuje nadlimitnímu čištění silnic, výsadbě zeleně, ekologizaci MHD, výměně kotlů nebo posílení Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší.

 

Celý článek

Začíná instalace požárních hlásičů

16.02.2018 Statutární město Ostrava > články

Město Ostrava nakoupilo po dohodě s městskými obvody do obecních bytů požární hlásiče a detektory oxidu uhelnatého (CO). Zhruba 4,5 tisíce hlásičů a detektorů si převzaly zapojené obvody a v nejbližších dnech zahájí jejich postupnou instalaci. Jedná se o 2799 hlásičů požáru a 1682 detektorů CO. V tuto chvíli jde o první vlnu a záměrem města je dostat hlásiče do všech cca 13 tisíc bytů. Startuje tak akce, která svým rozsahem nemá v České republice obdoby. 

 

Celý článek

Koncert v kostele je zážitek

16.02.2018 Statutární město Ostrava > články

Svatováclavský hudební festival jako největší mezinárodní festival duchovní hudby v České republice se stal fenoménem, který uvádí v sakrálních prostorách nejen renomovaný festival, ale také celoroční komorní řadu Čtvero ročních období. 

Celý článek

Ostrava je pro investory lákadlem

16.02.2018 Statutární město Ostrava > články

Ostrava je na 6. místě mezi středně velkými městy v žebříčku Finacnial Times v kategorii „Top 10 fDi’s European Cities and Regions of the Future 2018/19 – fDi strategy“. Britská odborná publikace fDi Magazine (Financial Times) zveřejnila tyto žebříčky nejslibnějších měst a regionů budoucnosti 2018/2019. 

 

Celý článek

V Ostravě začal Olympijský festival

13.02.2018 Statutární město Ostrava > články

Olympijský festival byl slavnostně zahájen v pátek 9. února v areálu u Ostravar Arény. Návštěvníci se okamžitě pustili do sportování. Proháněli se na bruslařské dráze, hráli curling, vyzkoušeli si jízdu na snowboardu, saních i skeletonu. Ve stánku města Ostravy si v kvízu vyzkoušeli znalosti z historie i současnosti olympijského sportu.  

 

Celý článek

Městská galerie Plato se stěhuje

13.02.2018 Statutární město Ostrava > články

Městská galerie současného umění Plato se se stěhuje do budovy bývalého hobbymarketu Bauhaus v centru Ostravy, kde veřejnosti nabídne současné umění na ploše téměř půl hektaru. Nové sídlo otevře Plato v polovině dubna programově nabitým zahajovacím týdnem.

 

Celý článek

Korejská vesnička na Masarykově náměstí

13.02.2018 Statutární město Ostrava > články

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy se v pátek 9. února slavnostně otevřela Korejská vesnička. Centrem vesničky je sněhová plocha, určena k zimním radovánkám zejména těm nejmenším. Ve stáncích je možné ochutnat korejské speciality např. národní kvašenou specialitu kimči nebo si prohlédnout zajímavosti korejské kultury, ale také naučit se deskovou hru Go.

 

Celý článek

Pět milionů na obnovu památek

01.02.2018 Statutární město Ostrava > články

Ostrava ze svého rozpočtu podporuje obnovu kulturních památek. Dlouhodobě se jedná o významné kulturní památky, od letošního roku jsou to nově historicky a architektonicky význačné stavby, které spoluvytvářejí obraz města. K dispozici je pět milionů korun. O podrobnostech informoval náměstek primátora Břetislav Riger.

 

Celý článek

Dvoupatrový autobus bude atrakcí

17.01.2018 Statutární město Ostrava > články

Turistickou atrakcí Ostravy se možná od léta stane dvoupatrový autobus, který bude zdarma nebo za symbolické jízdné vozit návštěvníky Ostravy z Dolní oblasti Vítkovice do zoologické zahrady a zpět. Autobus zároveň odlehčí přetíženým parkovištím u zoo, protože návštěvníci odstaví své automobily v Dolní oblasti, kde je parkovacích míst dostatek.

 

Celý článek

Jatka dokončí světový architekt

11.01.2018 Statutární město Ostrava > články

Historická budova městských jatek poblíž centra Ostravy bude přestavěna podle návrhu studia KWK Promes polského architekta Roberta Konieczného z Katowic. Smlouva na zpracování projektové dokumentace mezi městem Ostravou a polských studiem byla podepsána ve středu 10. ledna. O podpisu smlouvy informoval primátor Tomáš Macura.

 

Celý článek

Architektonická soutěž v centru města

11.01.2018 Statutární město Ostrava > články

Ostravští radní vyhlásili v úterý 9. ledna první architektonickou soutěž letošního roku na novostavbu bytového domu na křížení ulic Kostelní a Biskupská v ploše proluky, kde se v současné době nachází plocha parkoviště s vjezdem z ulice Kostelní. Architektonická soutěž je vyhlášena jako otevřená a jednofázová s realizační cenou, která nepřesáhne částku 120 milionů korun bez DPH.

 

Celý článek

Poplatky v Ostravě se letos nemění

09.01.2018 Statutární město Ostrava > články

Poplatky, které vybírá ostravský magistrát od Ostravanů a návštěvníků města, zůstávají stejné jako v předchozích letech. Jedná se o poplatky za svoz komunálního odpadu a z ubytovací kapacity. Další dva poplatky vybírají jednotlivé městské obvody za psy a zábor veřejného prostranství. Ani u nich nedošlo pro rok 2018 k navýšení.

 

Celý článek

V centru vzniknou městské nájemní byty

19.12.2017 Statutární město Ostrava > články

V proluce vymezené ulicemi Muzejní, Pivovarskou a Velkou u Masarykova náměstí v centru Ostravy, kde se v současné době nachází parkoviště a kde už probíhá archeologický průzkum, vznikne novostavba městského bytového bloku. S podrobnostmi projektu Nové Lauby seznámili veřejnost člen Rady města Ostravy Lukáš Semerák a zástupce projekční kanceláře Znamení čtyř architekti Martin Tycar.

 

Celý článek

Svinov dostane moderní dopravní hřiště

19.12.2017 Statutární město Ostrava > články

Moderní dopravní hřiště s elektroautíčky, díky nimž si děti budou moci vyzkoušet nejen roli chodců či cyklistů, ale také řidičů, dále atletický ovál, fotbalové hřiště, tenisový kurt a třípodlažní budova zázemí s učebnou pro 30 žáků, šatnami, klubovnou, sklady či garážemi vzniknou u Základní školy v ulici Bílovecké ve Svinově. Podrobnosti sdělili radní pro dopravu Lukáš Semerák a starostka Svinova Helena Wieluchová.

 

Celý článek

Rozpočet statutárního města Ostravy pro rok 2018

18.12.2017 Statutární město Ostrava > články

Zodpovědná za řízení financí Ostravy, náměstkyně Iveta Vozňáková a investiční náměstek Břetislav Riger, oba z hnutí Ostravak dnes předložili zastupitelstvu města návrh rozpočtu pro příští rok. 

Celý článek

Fajna dílna připravuje další provozy

18.12.2017 Statutární město Ostrava > články

Více než dvě desítky aktivních členů a asi devět stovek stálých příznivců na sociálních sítích má již Fajna dílna, první veřejná dílna nebo také řemeslný inkubátor v Ostravě, který vznikl z iniciativy města. Při pátečním setkání s primátorem Tomášem Macurou a náměstkyněmi primátora Ivetou Vozňákovou a Kateřinou Šebestovou v areálu Dolu Hlubina o tom informoval ředitel zařízení Gabriel Duda.

 

Celý článek

Rozpočet města na rok 2018 schválen

18.12.2017 Statutární město Ostrava > články

Vyrovnaný, rekordní a velkorysý k obvodům. Tak lze charakterizovat rozpočet města Ostravy na rok 2018, který schválili 13. prosince městští zastupitelé. Rozpočet poprvé v historii Ostravy už ve svém návrhu atakuje hranici 10 miliard korun, výdaje harmonizuje s příjmy a nezvyšuje žádné daně ani poplatky směrem k občanům. 

Celý článek

Dárci krve převzali Jánského plakety

06.12.2017 Statutární město Ostrava > články

Zlaté plakety MUDr. Jana Jánského za 40 bezplatných odběrů převzalo v obřadní síni ostravského magistrátu padesát dárců krve z Ostravy. Za jejich ochotu pomáhat druhým jim poděkoval náměstek primátora Michal Mariánek. Všem pak společně se zástupci oblastního spolku Českého červeného kříže předal plakety.

 

 

Celý článek

Muzeum MHD dostává konkrétní obrysy

07.11.2017 Statutární město Ostrava > články

V těsném sousedství hlavního nádraží v Přívoze vyroste na ploše téměř 25 tisíc metrů čtverečních Muzeum MHD. Radní pro dopravu Lukáš Semerák představil ideový návrh muzea společnosti BWM Architekten und Partner ZT z Vídně, která vyhrála veřejnou zakázku na dodání návrhu.  Muzeum nabídne kromě výstavy dopravních prostředků také interaktivní expozice a venkovní areál s atrakcemi pro návštěvníky.

 

Celý článek

Ceny pro Ostravu za Chytrou radnici

01.11.2017 Statutární město Ostrava > články

Hned několik cen získalo město Ostrava v soutěži Chytrá radnice. První ročník celostátní soutěže byl organizován Úřadem vlády ČR, Českou spořitelnou a společnostmi O2 a DDeM, a jejím cílem bylo zviditelnit a také ocenit zavádění moderních technologií do každodenního provozu municipalit. 

Celý článek

Českobratrská se otevře 1. listopadu

31.10.2017 Statutární město Ostrava > články

Rozsáhlá oprava Českobratrské ulice je u konce. V úterý 24. října se uskutečnily poslední tři kolaudace. Do úterý 31. října budou vydány všechny kolaudační souhlasy a od 1. listopadu bude ulice Českobratrská průjezdná pro veškerou dopravu. V provozu budou i autobusové zastávky „Husův sad“ a na ně navazující zpevněné plochy a komunikace pro pěší.

 

Celý článek

Kolejový absorbér v barvách podzimu

12.10.2017 Statutární město Ostrava > články

Do podzimních odstínů se v těchto dnech zbarvují rozchodníky, které jsou součástí vegetačního koberce na kolejových absorbérech hluku na předmostí Frýdlantských mostů. Rozchodníky byly zvoleny v několika druzích, aby vzniklo bohaté zelené rostlinné společenství, které pokryje rovnoměrně a souvisle plochu a pevně prokoření do syntetického recyklátu kolejového absorbéru hluku.

 

Celý článek

ZASTUPITELSTVO MĚSTA OSTRAVY 20. ZÁŘÍ 2017

09.10.2017 Statutární město Ostrava > články

V PRŮMYSLOVÝCH ZÓNÁCH PŘIBÝVÁ PRACOVNÍCH MÍST. TRAMVAJOVÉ TÉMA HÝBE OSTRAVOU

Ostravští zastupitelé projednávali na svém prvním poprázdninovém zasedání přes 80 bodů programu. Osmadvacáté pracovní setkání představitelů města tak kromě jiného rozhodovalo o účelových dotacích, prodejích pozemků, úpravách rozpočtu.

Celý článek

MĚSTO SLUČUJE SVÉ SPOLEČNOSTI, NEMOCNICE DOSTANE 30 MILIONŮ NA PLATY ZAMĚSTNANCŮ, REKORDNÍ PŘEBYTEK HOSPODAŘENÍ BUDE ROZDĚLEN OBVODŮM, ORGANIZACÍM I STRATEGICKÝM PROJEKTŮM

10.07.2017 Statutární město Ostrava > články

Ve středu 21. června jednali ostravští zastupitelé naposledy před letními prázdninami o dotacích, prodejích a strategii města. Mezi jiným schválili také udělení Ceny města Ostravy pro sprintera Usaina Bolta, nebo uzavření memorand o spolupráci při přípravě a realizaci novostavby Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, přístavby Domu umění a výstavby nového koncertního sálu.

Slučování městských společností jako jedna z forem úspor.

Celý článek

Ostrava má nejlepší možný rating

20.06.2017 Statutární město Ostrava > články

Historicky nejpříznivější ocenění udělila Ostravě mezinárodní ratingová agentura Moody's. Ta zvýšila městu ratingovou známku na úroveň A1 stabilní ze stávajícího stupně A2 pozitivní. Stalo se tak sotva rok poté, co agentura zlepšila Ostravě ratingový výhled z úrovně „stabilní“ na „pozitivní“, tehdy ještě v rámci skupiny A2.

 

Celý článek

Rekonstrukce Pokladu se opět pozdrží

08.06.2017 Statutární město Ostrava > články

Rekonstrukce Domu kultury Poklad v Porubě se opět pozastaví. Rada města totiž rozhodla o vypovězení smlouvy s její dosavadním zhotovitelem. Problémem jsou skluzy oproti sjednanému harmonogramu, kvalita plnění a spory ohledně ocenění víceprací. Informovali o tom primátor Tomáš Macura a náměstek primátora pro investice Břetislav Riger.

 

Celý článek

VĚRA ŠPINAROVÁ DOSTALA CENU MĚSTA IN MEMORIAM. OSTRAVA CHCE DAROVAT POZEMKY UNIVERZITĚ. OBČANÉ MAJÍ OBAVY ZE VZNIKU DALŠÍ VYLOUČENÉ LOKALITY

15.05.2017 Statutární město Ostrava > články

V pořadí 26. zasedání ostravských zastupitelů ve volebním období 2014-2018 se uskutečnilo ve středu 10. května v budově Nové radnice. Projednání necelých 60 bodů programu zabralo tentokrát přítomným 4 hodiny času.

 

Celý článek

OSTRAVA MÁ NOVÉHO NÁMĚSTKA, POLICISTÉ HLÁSÍ POKLES TRESTNÉ ČINNOSTI, ZASTUPITELÉ PŘIJALI VYHLÁŠKU O NOČNÍM KLIDU

19.04.2017 Statutární město Ostrava > články

Ve středu 5. dubna se v budově ostravské Nové radnice sešli zastupitelé města k projednání bezmála šedesáti bodů navrženého programu. Předem se podle primátora Tomáše Macury (ANO 2011) z 25. zasedání omluvili Robert Čep (ANO 2011), Ilja Racek (KDU-ČSL), Yveta Sekeráková (KSČM), Libor Grygar (ČSSD) a Vladimír Polák (hnutí Ostravak).

 

Celý článek

Rekonstrukce mostů začala 1. dubna

03.04.2017 Statutární město Ostrava > články

Rekonstrukce mostů v Plzeňské ulici a mostu Pionýrů spojující Moravskou a Slezskou Ostravu začala 1. dubna. Kvůli pracím na mostech bude v obou místech částečně omezena doprava. V Plzeňské ulic nahradí tramvajovou dopravu autobusy, přes most Pionýrů nebude jezdit trolejbusová linka č. 110.

Celý článek

STRATEGICKÝ PLÁN ZASTUPITELÉ SCHVÁLILI. TIBETSKÁ VLAJKA BYLA ZDROJEM EMOCÍ. NEMOCNICI ČEKAJÍ OPRAVY

14.03.2017 Statutární město Ostrava > články

V pořadí 24. zasedání ostravských zastupitelů ve volebním období 2014-2018 se uskutečnilo 1. března v budově Nové radnice. 

Celý článek

PRVNÍ ZASEDÁNÍ OSTRAVSKÝCH ZASTUPITELŮ V ROCE 2017 PŘINESLO NAVÝŠENÍ DOTACE PRO DNY NATO, PREZENTACI STRATEGICKÉHO PLÁNU ROZVOJE I VYHLÁŠENÍ VÝZVY K 750. VÝROČÍ PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY O OSTRAVĚ

07.02.2017 Statutární město Ostrava > články

Ve středu 25. ledna zasedlo 51 představitelů statutárního města Ostrava k projednání návrhu programu zastupitelstva. Omluvili se František Kolařík (ODS), Lumír Palyza (ČSSD), Libor Grygar (ČSSD) a Lukáš Král (ANO 2011).

Celý článek

OSTRAVU ČEKAJÍ VYŠŠÍ INVESTICE I SNÍŽENÍ DLUHU – ROZPOČET NA ROK 2017 BYL SCHVÁLEN

02.01.2017 Statutární město Ostrava > články

Naposledy v roce 2016 se ostravští zastupitelé sešli 14. prosince. V zasedacím sále Nové radnice projednali přibližně 60 bodů předloženého programu. K těm nejvíce očekávaným patřil materiál s názvem Návrh rozpočtu statutárního města Ostrava pro rok 2017.

Celý článek

NEJDISKUTOVANĚJŠÍ BODY PROGRAMU OSTRAVSKÝCH ZASTUPITELŮ: SYSTÉM SDRUŽENÝCH NÁKUPŮ, FORENZNÍ AUDITY, NEINVESTIČNÍ DOTACE SPOLKU PANT, ARCHITEKTONICKO-URBANISTICKÁ SOUTĚŽ NA REVITALIZACI NÁMĚSTÍ MSGRE ŠRÁMKA

21.11.2016 Statutární město Ostrava > články

Středu 19. října měli ostravští zastupitelé vyhrazenu pro 20. zasedání. Ještě před zahájením projednávání bodů programu byli prostřednictvím primátora Tomáše Macury (ANO 2011) omluveni Jakub Jež (ČSSD), Miroslav Jopek (KSČM), Leopold Sulovský (hnutí Ostravak) a Rudolf Ficek (ČSSD).

 

Celý článek

OSTRAVA SE ZAPOJÍ DO PROGRAMU REFILL. KOUPĚ POZEMKU V PUSTKOVECKÉM ÚDOLÍ VYVOLALA DEBATU O SOUDNÍCH ZNALCÍCH

21.11.2016 Statutární město Ostrava > články

Své 21. zasedání zahájili 16. listopadu ostravští zastupitelé minutou ticha. Uctili tak památku veterána 2. světové války a jednoho z osvoboditelů Ostravy Bedřicha Opočenského. Zemřel ve věku 92 let 29. října. Je velmi smutné, že prakticky během 10 měsíců opustily všechny 3 legendární ikony – tankisté, kteří se významně zasloužili o osvobození Ostravy.

Z jednání zastupitelstva se omluvili Leopold Sulovský (hnutí Ostravak), Kamil Bednář (ČSSD) a Josef Graňák (KSČM).

Celý článek

DAŇ Z NEMOVITOSTÍ SE NEZVÝŠÍ, ZACHOVÁNÍ VYBRANÝCH KULTURNÍCH PAMÁTEK BUDE PODPOŘENO DOTACEMI, OSTRAVA MÁ NOVÉ ŘEDITELE PŘÍSPĚVKOVÝCH ORGANIZACÍ

29.09.2016 Statutární město Ostrava > články

Deset minut po deváté hodině zahájil primátor Tomáš Macura (ANO 2011) 19. jednání ostravských zastupitelů. Ve středu 14. září měli na programu necelou stovku bodů.

 Ještě než přistoupili představitelé města k jejich projednávání, připomněli si minutou ticha úmrtí Karla Šeráka, legendárního českého tankového velitele, který se zasloužil o osvobození Ostravy v květnových bojích roku 1945. Veterán druhé světové války zemřel 17. července 2016 ve věku nedožitých 93 let.

Celý článek

MĚSTO ZŘÍDÍ FOND PRO NEMOCNICI A KOUPÍ BÝVALÁ JATKA I BUDOVU HOBBY MARKETU

29.06.2016 Statutární město Ostrava > články

Ve středu 22. června 2016 se ostravští zastupitelé volení pro období let 2014-2018 opět sešli k projednání několika desítek bodů programu předkládaných vedením města.

Ještě než k němu přistoupili, složila Zuzana Ožanová (ANO 2011) slavnostní slib a stala se tak zastupitelkou statutárního města Ostravy. Nahradila tím ve funkci neuvolněného radního a zastupitele Davida Pflegera (ANO 2011), který v květnu letošního roku rezignoval z důvodu vznesení obžaloby pro přečin podvodu. Z. Ožanová zastává zároveň funkci členky zastupitelstva městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a je předsedkyní klubu zastupitelů politického hnutí ANO-MOaP.

Celý článek

ZASTUPITELÉ UDĚLILI CENY MĚSTA OSTRAVY, SKELET NA 28. ŘÍJNA MÁ BÝT OPLÁŠTĚN DO KONCE ROKU, NA PREVENCI KRIMINALITY PUTUJE ČTVRT MILIONU, MĚSTO SNIŽUJE ZÁKLADNÍ KAPITÁL NĚKTERÝCH SVÝCH SPOLEČNOSTÍ

30.05.2016 Statutární město Ostrava > články

Kolem sedmdesáti bodů programu projednali ostravští zastupitelé 25. května 2016. Ve volebním období 2014-2018 se na zasedání sešli už posedmnácté. Ještě před zahájením jednání zpravil primátor Tomáš Macura (ANO 2011) přítomné o situaci týkající se především forenzního auditu v Městské nemocnici Ostrava: „Z pracovních seminářů zastupitelů vyplynuly určité výhrady k závěrečným zprávám. Rada proto rozhodla, že vyzve auditora k bezplatnému odstranění závad. Podrobnější informace předložím na červnovém zasedání zastupitelstva“.

Celý článek

OSTRAVA EVIDUJE NEJNIŽŠÍ MÍRU TRESTNÝCH ČINŮ ZA POSLEDNÍCH 21 LET, ČÁST ZASTUPITELŮ NESOUHLASÍ SE SNIŽOVÁNÍM ČLENŮ DOZORČÍCH RAD, PARTNERSKÉMU MĚSTU POŠLEME FINANČNÍ POMOC

15.04.2016 Statutární město Ostrava > články

V pořadí 16. zasedání ostravských zastupitelů, které se konalo 13. dubna 2016 v Nové radnici, mělo na programu necelých padesát bodů. Jako každý rok touto dobou si jeho členové nejprve vyslechli zprávy o situaci veřejného pořádku a činnostech Městské policie Ostrava a městského ředitelství Policie ČR.

Celý článek

AUDITY UKÁZALY VÁŽNÉ NEDOSTATKY V HOSPODAŘENÍ NEMOCNICE, DNY NATO MĚSTO I PŘES VÝHRADY PODPOŘÍ, ŠKOLÁM ČERPAJÍCÍM PŘÍSPĚVEK Z FONDU PRO DĚTI OHROŽENÉ ZNEČIŠTĚNÍM OVZDUŠÍ SE ZPŘÍSŇUJÍ PODMÍNKY

07.04.2016 Statutární město Ostrava > články

Patnácté zasedání, na kterém se ostravští zastupitelé sešli 23. března v budově Nové radnice, zahájila minuta ticha k uctění obětí bruselské tragédie.

Celý článek

MĚSTO VYMĚNILO ZÁSTUPCE VE VYBRANÝCH DOZORČÍCH RADÁCH SVÝCH SPOLEČNOSTÍ, SPOJILO OVA!!!CLOUD.NET A OVANET, ROZHODLO O POSKYTNUTÍ DOTACÍ A POJMENOVALO NOVOU ULICI V ZÁBŘEHU

18.02.2016 Statutární město Ostrava > články

Ze 14. zasedání ostravských městských zastupitelů, které se uskutečnilo 17. února v budově Nové radnice, se řádně omluvili Robert Čep (ANO 2011), Vladimír Kulil (ANO 2011), Jakub Jež (ČSSD) a Leopold Sulovský (hnutí Ostravak). Nejvyšší řídicí orgán města byl i přesto usnášení schopný. Projednání šedesátky předložených bodů zabralo přibližně šest hodin.

Celý článek

RADNÍ PFLEGER ODSTOUPIL, MĚSTO BUDE MÍT DALŠÍ STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE, ČLENOVÉ DOZORČÍCH RAD BYLI OBMĚNĚNI

20.01.2016 Statutární město Ostrava > články

Lednové zasedání ostravských zastupitelů přineslo změny v dozorčích radách městských společností a také jednu výměnu na místě neuvolněného radního. Ve středu 20. ledna se v Nové radnici sešla nadpoloviční většina představitelů města, omluveni byli pouze Rudolf Ficek (ČSSD), Petr Stachura (ČSSD) a Vladimír Stuchlý (KDU-ČSL).

Celý článek

ROZPOČET PRO ROK 2016 JE SCHVÁLEN. OSTRAVA SE PŘIPOJUJE KE KOTLÍKOVÝM DOTACÍM. JE POTŘEBA ANALYZOVAT SPRÁVU HŘBITOVŮ. INTEGROVANÝ PLÁN MOBILITY POČÍTÁ S ROZVOJEM VEŘEJNÉ DOPRAVY A OMEZENÍM RYCHLOSTI V OBYTNÝCH ZÓNÁCH

15.12.2015 Statutární město Ostrava > články

Minutou ticha zahájili zastupitelé statutárního města Ostravy své 12. zasedání. Uctili tak památku generálporučíka Mikuláše Končického, jednoho z posledních přímých účastníků osvobození města. Další program třetí prosincové středy už probíhal podle plánu. 

Celý článek

PRIMÁTOR NAVRHL ZMĚNY VE SLOŽENÍ RADY MĚSTA. ZASTUPITELÉ ODVOLALI TŘI NÁMĚSTKY A ZVOLILI NOVÉ RADNÍ

26.11.2015 Statutární město Ostrava > články

Téměř plný počet ostravských zastupitelů se sešel 25. listopadu v budově Nové radnice. Z důvodu zahraniční pracovní cesty byl omluven jen Martin Štěpánek (ODS). Ještě než představitelé města přistoupili k prvnímu bodu, dal primátor Tomáš Macura (ANO 2011) hlasovat o předřazení svého návrhu na změny ve složení rady města. Po hlasování s výsledkem 32 pro, 12 proti a 10 se zdrželo, přistoupili zastupitelé k výměně některých radních.

Celý článek

Změna ve vedení města Ostravy

25.11.2015 Statutární město Ostrava > články

Dnes ráno se v Ostravě zrodila nová koalice ANO, KDU-ČSL, hnutí Ostravak a ODS. Sociální demokraté tak poprvé od roku 1990 skončili ve vedení města v opozici.

Celý článek

Ostravak ve vedení magistrátu

25.11.2015 Statutární město Ostrava > články

Události ve vedení magistrátu ze dne 25.listopadu v médiích:

ostravak.cz/media/

Celý článek

HAZARD A SMLOUVA S VELKÝM INVESTOREM. OSTRAVŠTÍ ZASTUPITELÉ JEDNALI PODESÁTÉ

Statutární město Ostrava > články

Středu 14. října 2015 věnovali zastupitelé statutárního města Ostravy projednávání asi sedmdesátky předložených materiálů. K nejočekávanějším patřila vyhláška k hazardu, zpráva o hospodaření města za první pololetí a smlouva s Mobis Automotive System Czech s.r.o., který hodlá postavit v Ostravě-Mošnově továrnu na výrobu světlometů.

Celý článek

VE VĚCI VSTUPU VELKÉHO INVESTORA DO MOŠNOVSKÉ PRŮMYSLOVÉ ZÓNY POŘÁD NENÍ JASNO

14.10.2015 Statutární město Ostrava > články

Deváté zasedání ostravských zastupitelů bylo svoláno, aby projednalo a případně schválilo kupní smlouvu mezi městem a investorem Hyundai Mobis. „Vývoj jednání nasvědčoval, že pro vás budeme mít návrh kupní smlouvy. Situace ale doznává dynamických změn,“ řekl 1. října primátora Tomáš Macura (ANO 2011).

Celý článek

OSMÉ ZASEDÁNÍ OSTRAVSKÝCH ZASTUPITELŮ: MĚSTSKÁ NEMOCNICE, PRODEJ POZEMKU VE LHOTCE, ROZDĚLENÍ VÝNOSŮ Z HAZARDU I PODPORA HORNÍKŮM

14.09.2015 Statutární město Ostrava > články

Středa 9. září byla pro padesátku zastupitelů statutárního města Ostrava pracovní a dlouhá. O předložených materiálech jednali až do večerních hodin. Nejdelší rozpravu vedl náměstek primátora Zbyněk Pražák (KDU-ČSL) k situaci v Městské nemocnici Ostrava a vyřešení petice za změnu na postu jejího ředitele.

Celý článek

PROJEKT PODPORA VEŘEJNÉ DOPRAVY DOSTAL ČERVENOU

15.07.2015 Statutární město Ostrava > články

Pouze čtyři body měli na programu ostravští zastupitelé, kteří se sešli 1. července v 15 hodin v budově Nové radnice. Celkem narychlo je svolala rada města, a to kvůli veřejné zakázce, k níž nedokázala zaujmout jednotné stanovisko. Projekt s názvem Podpora veřejné dopravy projednávalo 49 zastupitelů více než 2 hodiny.

Celý článek

ŠESTÉ ZASEDÁNÍ OSTRAVSKÝCH ZASTUPITELŮ SCHVÁLILO PŘEDNOSTNÍ VYSTOUPENÍ OBČANŮ, ODHALILO, JAK ROZHODOVALI RADNÍ VE VĚCI ZVEŘEJŇOVÁNÍ SVÝCH HLASOVÁNÍ A PROJEDNALO ZÁVĚREČNÝ ÚČET ZA ROK 2014

17.06.2015 Statutární město Ostrava > články

Celých devět hodin se 10. června zastupitelé statutárního města Ostrava zabývali projednáváním přibližně třinácti desítek předložených materiálů. Zdrželi se hned na začátku, při debatě o činnosti orgánů města. Podobně rozsáhlá byla diskuze k úpravě jednacího řádu a žádost majitele pozemků i základů skeletu naproti Domu kultury města Ostravy o prodloužení smlouvy. Na řadu přišla i reakce podnikatele na rekonstruovanou ulici Nádražní a také závěrečný účet hospodaření města za rok 2014.

Celý článek

NÁSILNÁ KRIMINALITA KLESÁ, MLÁDEŽ BANÍKU DOSTANE 4 MILIONY, OSTRAVA ZÍSKÁ DAREM POZEMKY S VÝSTUPEM DŮLNÍCH PLYNŮ

04.05.2015 Statutární město Ostrava > články

Zastupitelstvo statutárního města Ostravy zvolené pro období 2014-2018 se popáté sešlo 29. dubna. V zasedacím sále Nové radnice strávili jeho členové úctyhodných devět hodin. Jen diskuze k prvnímu bodu programu zabrala skoro šedesát minut. Jednání o více než 120 předložených materiálech bylo u konce v 18 hodin. K nejčastěji zmiňovaným tématům patřila bezpečnost ve městě, prodeje pozemků a poskytování dotací.  Opakovaně se mluvilo o auditech provedených v městské nemocnici, fotbalovém klubu Baník a psím útulku.

Celý článek

GRYGARA VYSTŘÍDAL ŠTOLBA, BANÍK BUDE BEZ DOTACE, MĚSTSKÉ SMLOUVY PŘIJDOU NA WEB

13.03.2015 Statutární město Ostrava > články

Počtvrté od svého zvolení se 4. března sešli ostravští zastupitelé. Na programu osmdesátibodového jednání měli způsob zveřejňování smluv s městem, vyvěšení tibetské vlajky, darování pozemku před Galerií výtvarného umění i třeba účelové dotace do sportu. Ze zasedání se ze zdravotních důvodů omluvil radní Libor Grygar (ČSSD).

Celý článek

KOALICE DOSUD NEMÁ PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ, POLITICKÁ KULTURA PODLE NĚKTERÝCH ZASTUPITELŮ UPADÁ

02.02.2015 Statutární město Ostrava > články

Poslední lednovou středu se sešli zastupitelé města Ostravy k projednání necelé čtyřicítky bodů programu. Ačkoli schvalovali mezi jinými návrhy na poskytnutí dotací, záměry směn pozemků nebo vyhlášení veřejných zakázek, po celou dobu se nad nimi vznášely dvě otázky: Bylo volení členů dozorčích rad a valných hromad městských organizací rozdáváním trafik? A mají zastupitelé obvinění z protiprávního jednání zůstávat ve vedení města?

Celý článek

NÁMĚSTEK OBVINĚNÝ Z TRESTNÉHO ČINU ODSTOUPIT NEHODLÁ, POPLATEK ZA ODPAD SE NEZVÝŠÍ A ROZPOČET OSTRAVY PRO ROK 2015 JE SCHODKOVÝ

17.12.2014 Statutární město Ostrava > články

Druhé zasedání ostravských zastupitelů ve volebním období 2014-2018 se protáhlo do večerních hodin. Kvůli slovním přestřelkám, velmi rozvláčnému tempu schvalování bodů programu, ale také řadě chyb, které předkládané materiály obsahovaly, se zastupitelé rozcházeli až po půl osmé. Podle hnutí Ostravak přinesl 17. prosinec několik precedentů – jak ve formě, tak obsahu schválených bodů.

Celý článek

VE VOLEBNÍM OBDOBÍ 2014-2018 POVEDE OSTRAVU HNUTÍ ANO, ČSSD A KDU-ČSL

06.11.2014 Statutární město Ostrava > články

Necelý měsíc po komunálních volbách se v ostravské Nové radnici sešli zvolení zastupitelé. Jedenáctibodový program projednávali v počtu 54 členů, jeden se omluvil. Hnutí ANO získalo v zastupitelstvu 15 mandátů, ČSSD 12, hnutí Ostravak a KSČM deset. KDU-ČSL a ODS připadne po čtyřech křeslech.

Celý článek

KAUZA OSTRAVSKÉHO LOBBISTY DĚDICE ZAMĚSTNALA ZASTUPITELE NA NĚKOLIK HODIN. KROMĚ NÍ PROJEDNALI NAPŘÍKLAD PRODEJ PODÍLU VE SPOLEČNOSTI OVANET I VYDÁNÍ ÚZEMNÍHO PLÁNU MĚSTA

29.05.2014 Statutární město Ostrava > články

Na 32. zasedání budou zastupitelé třetího největšího města v zemi dlouho vzpomínat.  Ve vzduchu viselo nejen odvolání ředitele Dopravního podniku Ostrava (DPO), ale také rady města včetně primátora. Na veřejnost se vytahovaly informace ze soudních spisů, jedno osočování střídalo druhé.  Středa 21. května 2014 nakonec nebyla pro radní ani ředitele DPO posledním dnem ve funkci. Příjemná nebyla pro nikoho! 

Celý článek

31. ZASTUPITELSTVO MĚSTA OSTRAVY - KRIMINALITA V OSTRAVĚ NEROSTE, O NAVÝŠENÍ PROSTŘEDKŮ NA REKONSTRUKCI DK POKLAD SE BUDE JEŠTĚ JEDNAT, NA OPRAVU LIBUŠÍNA POSÍLÁ MĚSTO 300 TISÍC

09.04.2014 Statutární město Ostrava > články

Další ze svých zasedání si ostravští zastupitelé naplánovali na první dubnovou středu. Krátce po 9. hodině ho zahájil primátor Petr Kajnar (ČSSD). Do první přestávky bylo v zasedacím sále Nové radnice přítomno 51 členů zastupitelstva. O čtyři hodiny později? Už jen 42. Volení zástupci města byli informováni o bezpečnostní situaci v metropoli, projednali rekonstrukci DK Poklad, debatovali o délce vystoupení občanů na zastupitelstvu, schválili finanční dar Valašskému muzeu na rekonstrukci objektu Libušín a neshodli se na prodeji Pykové dámy v centru města.

Celý článek

MEZI HLAVNÍ TÉMATA ÚNOROVÉHO ZASTUPITELSTVA PATŘILO PŘIPOJENÍ OSTRAVY KE KAMPANI VLAJKA PRO TIBET, DALŠÍ BUDOUCNOST OBJEKTU RESTAURACE SPOLEK A REKONSTRUKCE DOMU KULTURY POKLAD

07.03.2014 Statutární město Ostrava > články

Na úvod 30. zasedání zastupitelů města Ostrava byla ustanovena nová členka zastupitelstva za hnutí Ostravak Iveta Vozňáková. Po složení slavnostního slibu usedla do lavice uvolněné stranickou kolegyní Evou Schallerovou.

Ani tentokrát se jednání představitelů města neobešlo bez názorových střetů a osočování. Nejsilnější výrazy padaly z úst primátora Petra Kajnara (ČSSD) směrem k vedení úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Ještě předtím ale pobavil přítomné v sále dotazem na ředitele Zoologické zahrady Ostrava Petra Čolase: „Slůně už pije?“. Po odpovědi „Pije, ale ne od mámy“, P. Kajnar prohlásil: „To je nás takových víc“.

Celý článek

O Baníku už se jednat nebude. Ostrava má zájem pomoci vodákům. Městská galerie obdrží dotaci

Statutární město Ostrava > články

Více než sto bodů projednali zastupitelé statutárního města Ostravy na svém zasedání v budově radnice 26. června 2013. Nejdéle se zabývali Baníkem, dostavbou skeletu u řeky Ostravice a městskou galerií.  Zasedání ukončili krátce po 16. hodině.

Celý článek

Proč hnutí Ostravak nesouhlasí s odkupem fotbalového stadiónu na Bazalech za peníze z veřejného rozpočtu

25.06.2013 Statutární město Ostrava > články

V uplynulých dnech jsme zaznamenali mnoho dotazů, nejasností a šířících se fám dotýkajících se rozhodnutí zastupitelstva města Ostravy koupit sportovní areál na Bazalech za 114 mil. Kč.. Tímto příspěvkem bychom rádi přispěli k jejich objasnění a uvedení souvislostí na pravou míru.
Předně je třeba poznamenat, že klub zastupitelů hnutí Ostravak hlasoval jako jediný jednotně proti koupi fotbalového stadionu na Bazalech za 114 mil. Kč ze strany statutárního města Ostrava. Vládnoucí koalici chybějící hlasy dodali zastupitelé zvolení za KSČM a TOP 09.

Celý článek

Na zastupitelstvu bylo nejvíc rušno kvůli služebny městské policie v Přívoze, hrozbě žaloby ze strany Amádeus Real, pokutě pro Briggs & Stratton a peticím proti čipování psů

29.03.2013 Statutární město Ostrava > články

Už potřiadvacáté se stávající městští zastupitelé sešli v Nové radnici, aby projednali předkládané materiály. Tentokrát jich byla necelá stovka a zasedání bylo ukončeno krátce po 14. hodině.  Jako téměř vždy, i 20. března přihlížela z balkonů práci zastupitelů statutárního města Ostrava početná skupina občanů a novinářů.

Celý článek

Na zasedání zastupitelstva byla prezentace a diskuze s ředitelem eCENTRE, dále se jednalo o společnosti EKOVA ELECTRIC, bytové koncepci i změnách v městské hromadné dopravě.

09.02.2013 Statutární město Ostrava > články

Poprvé v tomto roce usedli 30. ledna do lavic velkého zasedacího sálu Nové radnice ostravští zastupitelé. Ještě než primátor Petr Kajnar (ČSSD) přistoupil k prvnímu projednávanému bodu programu, ohlásil rezignaci v zastupitelstvu Karla Sládečka (hnutí Ostravak), který vstoupil do Strany práv občanů Zemanovci. Za naše hnutí Ostravak mu přejeme úspěch v této straně s celorepublikovou působnosti, rovněž mu přejeme, aby se mu naplnily sledované cíle ve vrcholové politice.

 

Celý článek

MĚSTO MÁ SCHVÁLENÝ ROZPOČET NA ROK 2013, BLAHOPŘÁLO NEMOCNICI A NECHÁ ZPRACOVAT AUDIT FC BANÍK

16.12.2012 Statutární město Ostrava > články

Jubilejní, dvacáté zasedání stávajících ostravských zastupitelů bylo opět plné emocí, dohadů i sarkasmu. V 9 hodin 5. prosince usedlo do lavic 43 z 55 členů, aby projednali mimo jiné rozpočet na rok 2013, spolupráci s FC Baník Ostrava, projekt Městské galerie, ale i vyhlášku o místním poplatku ze psů či informace o vývoji projektu Nová Karolina.

Celý článek

Smlouva o spolupráci s Baníkem byla z programu zastupitelstva stažena

27.10.2012 Statutární město Ostrava > články

Tradičně ve středu usedli do lavic ostravští zastupitelé, tentokrát 24. října, aby projednali necelých devadesát materiálů. Z celkového počtu 55 členů bylo při zahájení zasedání přítomno 50. Zastupitelé ocenili významné Ostravany, řešili územní plán, schválili dotace a přijali názvy ulic v lokalitě Nová Karolina. Na řešení spolupráce s Baníkem nedošlo.

Celý článek

První poprázdninové zastupitelstvo statutárního města Ostrava otevřelo otázku zadlužování, znečištění i financování nového stadionu

17.09.2012 Statutární město Ostrava > články

V pořadí už poosmnácté se v budově Nové radnice sešli 12. září ostravští zastupitelé. Více než stovku materiálů projednali za necelých šest hodin.

 

Celý článek

Mimořádné dotace v oblasti sportu, sociální péče a kultury !!!

20.07.2012 Statutární město Ostrava > články

Nezapomeňte si zažádat o dotaci na podporu své činnosti v oblasti sportu, kultury a sociální péče. Zastupitelé města Ostravy projednávali Zásady pro poskytnutí mimořádných účelových dotací z odvodů z loterií a jiných podobných her. Dotace je určená pro sportovní kluby, sdružení působící v oblasti kultury a sociální péče.
V grantovém systému je 100mil. Kč. Uzávěrka pro podávání přihlášek je 31.7.2012. Rozhodující je datum razítka pošty, podatelny. O poskytnutí dotací bude zastupitelstvo města rozhodovat s největší pravděpodobností na svém zářijovém zasedání.

Celý článek

Zastupitelé jednali až do večerních hodin, hlavními tématy byly výherní automaty, rozšiřování vědecko-technologického parku a dotace Baníku

Statutární město Ostrava > články

17. zastupitelstvo města Ostravy - 27. června 2012

Poslední předprázdninové zasedání zastupitelstva města Ostravy přineslo nejen výměnu čtyř členů rady, ale také témata, o kterých se dlouze diskutovalo. Nejvíce času zabraly 27. června zastupitelům debaty o udělování dotací, změně využití ploch v lokalitě Myslivna a regulaci provozování výherních automatů.

Celý článek

Ostravští zastupitelé řešili prodeje pozemků, dopis policejnímu prezidentovi i náhradní výsadbu

30.04.2012 Statutární město Ostrava > články

Na svém 16. jednání se sešli zastupitelé města Ostravy ve středu 25. dubna. Z předložených sto třiceti bodů schválili většinu bez delších diskuzí, některé záležitosti si však vyžádaly debatu nebo doplnění.

Celý článek

Město utratilo miliony za virtuální kampaň ke stavu ovzduší

Statutární město Ostrava > články

Kdo z vás si všimnul, že v Ostravě od 1. října minulého roku běží mediální kampaň ke stavu ovzduší? Pokud si sami odpovídáte, že jste žádnou podobnou kampaň nezaregistrovali, nemusíte se vůbec stydět, nejste totiž jediní. A tak jsme se o celou záležitost zajímali! Na posledním zasedání zastupitelstva statutárního města Ostrava 15.2.2012 jsme se ptali náměstka primátora pro životní prostředí Dalibora Madeje a také primátora Petra Kajnara, jak a kdy mediální kampaň, která měla podle smlouvy stát zhruba 2 mil. Kč, vlastně probíhala. Nikdo z celého vedení města, žádný ze zastupitelů ČSSD a ODS a dokonce ani z přítomných úředníků magistrátu nedokázal odpovědět na jednoduchou otázku: „Co bylo obsahem této již končící mediální kampaně?“ Náměstek primátora pro životní prostředí se zmohl pouze na bezmocný odkaz, že nám odpoví písemně.

Celý článek

Reakce na informace v Moravskoslezském deníku k hlasování zastupitelstva města o dotacích pro Baník Ostrava

Statutární město Ostrava > články

Komentář šéfredaktora Moravskoslezského deníku Tomáše Šiřiny, který ve svém sloupku bez udání komplexních informací účelově označil označil zástupce našeho hnutí v zastupitelstva města Ostravy jako odpůrce fotbalu, vyprovokoval našeho kolegu Jana Bechera k reakci, kterou také panu Šiřinovi zaslal. Jelikož netušíme, zda-li se tato reakce dostane do novin a v jaké podobě, můžete si tento komentář přečíst na našich stránkách.

Celý článek

100 milionů pro Peteru? Už brzy se dočkáme

Statutární město Ostrava > články

Inside Sport – Jeden z největších podnikatelů ve sportovním byznysu Tomáš Petera dostal z ostravského magistrátu za pět minulých let z veřejného rozpočtu už 85 milionů korun a teď se pro majitele krachující firmy FC Baník Ostrava chystá další několikamilionová injekce.

Ostravská radnice vedená sociálními demokraty a ODS už podle informací Insideru připravuje částku kolem deseti milionů korun, které jsou vedeny jako dotace města na podporu vrcholového sportu.

Celý článek

Kampaň "Ostravu nedáme"

Statutární město Ostrava > články

Na počátku září tohoto roku spustilo statutární město Ostrava kampaň „Ostravu nedáme“. Touto akcí se snažilo apelovat na připravovaný zákon o rozpočtovém určení daní, jehož schválením Praha, Brno, Ostrava a Plzeň přijdou o finanční prostředky ze státního rozpočtu. Ostrava by tak postupně mohla v rozpočtu ztratit až 900 milionů korun.

Celý článek

RADA ROZHODLA, TAK JAK ROZHODLA

Statutární město Ostrava > články

Na posledním jednání zastupitelstva byl projednáván i materiál, který obsahoval žádost o investiční dotaci ve prospěch Salesiánského střediska volného času – Don Bosco za účelem dokončení rekonstrukce areálu, konkrétně na opravu oplocení a vstupní brány. Zvláštní je cesta, kterou vedení města došlo ke konečnému rozhodnutí.

Celý článek

Kaddáfí se spojil s Kalouskem a zapříčinili konec akce SMOG v Ostravě

Statutární město Ostrava > články

Sociální a občanští demokraté vládnoucí našemu městu našli konečně odvahu a jednohlasně doporučili ukončit svou nekoncepční akci bezplatné cestování hromadnou dopravou po Ostravě při smogové situaci.

Celý článek
Ostravak.info Ing. Leopold Sulovský, senátor za Ostravak hnutí občanů, volební obvod č. 71 Ostrava
Neváhejte nás kontaktovat
Magdalena Kozubová
tajemník hnutí
+420 725 834 898
tajemnik@ostravak.info
Odběr článků e-mailem